Hudáček: Chceme jít v Lize mistrů co nejdál
- 18. 10. 2023
- Adam Sušovský
Gól, navrch dvě asistence. Libor Hudáček potvrdil statut nejproduktivnějšího hráče Ocelářů i dres TOP Scorer, který nosí na zádech. Třinec zdolal Aalborg 4:0 a míří do osmifinále Ligy mistrů. "Chceme v ní dojít co nejdál," slíbil třinecký útočník a hvězda středečního večera.
S velikou pokorou vstoupili Oceláři do utkání proti dánskému outsiderovi, a minimálně v první třetině to bylo hodně znát. Oceláři nedovolili polevení, na soupeře nastoupili v plné parádě a dvěma góly si uhráli rozhodující náskok. To ostatně potvrdil také útočník Libor Hudáček, který gólem a asistencí potvrdil, že dres s nápisem TOP Scorer v evropské soutěži nosí právem.
"Dánové přijeli autobusem, měli v nohách dlouhou cestu a v první třetině to bylo znát. V té druhé ale hráli velmi dobře, zatlačili nás, my měli oslabení a Káca nás podržel. Pak už to pro ně bylo psychicky těžké. Asi náš výkon nebyl úplně tip-ťop, ale našli jsme cestu k vítězství," řekl Hudáček.
Oceláři tak slaví postup do play off, přestože vstup do základní části evropské soutěže nebyl ideální. "Je totiž rozdíl hrát Ligu mistrů v létě, když nejste rozehraní. Pro týmy se staršími hráči, jako jsme my, je to těžší. Postupem času se do toho dostáváme a zápas od zápasu jsme lepší. Doufám, že tahle tendence tak půjde dál a bude to ještě lepší a lepší. Chceme jít co nejdál," dodal třinecký útočník.