Adámek: Důraz před brankou jsme zlepšili, ale stále to není ono

19.09.2022 · Vojtěch Kasal
Oceláři mají první bod. V prvním venkovním zápasu sezóny sehráli na ledě pardubického Dynama vyrovnané utkání, ale z bodu navíc se nakonec radoval soupeř po výhře 4:3 po prodloužení. Co v neděli chybělo k vítězství, to hodnotil Marian Adámek.

Nejdříve to pozitivní - dobrý vstup do utkání. Nakopl vás první rychlý gól?

Měli jsme přesilovku, kterou jsme využili, ale jinak jsme se v první třetině nechali zbytečně vylučovat, což nám trochu vzalo vítr z plachet. V dalších třetinách se již hrálo vyrovnané utkání.

Nicméně přesilové hry se oproti pátku viditelně zlepšily, především co se efektivity týče, souhlasíš?

Jo. Dali jsme dva góly z důrazu před brankou, na tom jsme hodně pracovali, přesto se musíme zlepšit. Stále to není ono, ztrácíme příliš mnoho puků na útočné modré a potom z toho jsou brejkové situace. A Pardubice v nich umějí být smrtící.

V dnešním šlágru kola nastoupil za Dynamo v prvním obranném páru David Musil, na lavičce byl jako asistent Marek Zadina. Vnímali jste i kvůli tomu dnešní utkání jako něco mimořádného?

Před zápasem jsme samozřejmě věděli, že proti nim hrajeme. Strávili jsme spolu pět let, dobře se známe, ale jakmile se hodí první buly, člověk to přestane vnímat.

V příštím týdnu vás čekají dva domácí zápasy. Myslíte, že může být domácí kulisa klíčovým faktorem k plnému bodovému zisku?

Určitě. Jdeme do toho s tím, že chceme vyhrát oba zápasy. Musíme se pořádně nabudit, protože již potřebujeme nějakou výhru, aby se nám lépe dýchalo. Dáme do toho všechno.

Do Pardubic dorazil také nemalý počet třineckých fanoušků. Může vám taková venkovní podpora pomoci?

Samozřejmě. Jsme moc rádi, že jezdí s námi a doufám, že v tom budou pokračovat. My se jim musíme odvděčit mnohem lepšími výkony, hlavně směrem do útoku, ať je zápasy baví. Moc jim děkujeme, že tady byli. Věřím, že v pátek přijdou zas a my jim to vynahradíme výhrou.