Adámek: Je jedno, kdo má kolik šancí. Hraje se na góly

23.04.2023 · Adam Sušovský
Šedesát minut hry nerozhodlo o vítězi a tak bylo dopředu jasné, že osud další sezony má v rukou jedna jediná střela v prodloužení. Ta přišla z hokejky soupeře, sezona tak nekončí a Oceláři musejí o titul bojovat dál. Prohru 1:2 hodnotil autor jediné třinecké trefy Marian Adámek.

Měli jste šanci rozhodnout finálovou sérii už dnes?

Šanci jsme určitě měli, ve třetí třetině jsme měli nájezd, Marko pak byl před brankou, bohužel jsme ani jednu šanci neproměnili. Hradec potom v prodloužení rozhodl. Takže jedeme do Hradce a budeme bojovat.

Proč byly zápasy v Třinci gólově tak opatrné?

Nevím, jestli opatrné… Šance byly na obou stranách, prostě to tam nepadalo. Rozhodují detaily a my si za tím musíme pořád jít, soustředit se na každé střídání.

Ve třetí třetině jste měli několik šancí zápas rozhodnout, neproměnili jste je a na konci se paradoxně radoval soupeř. Ochutnali jste vlastní medicínu?

Možná jsme měli víc šancí, ale hokej se hraje na góly. Je úplně jedno, kdo má víc ze hry. Musíme jít příště víc do branky, víc se tlačit do slotu a dorvat to tam.

Při gólu Hradce si ještě trenéři vzali trenérskou výzvu kvůli vysoké holi, věřili jste, že rozhodčí branku neuznají?

Bylo tam pět procent víry, doufali jsme. Bohužel, byl to regulérní gól. Není co řešit.

Hradec snížil na 1:3, co to pro další vývoj série znamená?

Mají první bod, my máme tři a potřebujeme čtyři.

Dá se alespoň stručně naznačit, co jste si s týmem řekli bezprostředně po zápase v kabině?

Řekli jsme si, že se nic neděje. Tohle byl jeden zápas, neodehráli jsme ho špatně, není důvod věšet hlavy.