Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Alan Lyszczarczyk: Udělám maximum, abych místo v prvním týmu vybojoval

09.05.2022 · Adam Sušovský
Novou dvoucestnou smlouvu s Oceláři podepsal také útočník Alan Lyszczarczyk, v minulé sezoně nejproduktivnější hráč a ofenzivní lídr partnerského Frýdku-Místku. V letní přípravě se čtyřiadvacetiletý Polák bude prát o místo v prvním týmu.

Organizaci třineckých Ocelářů se povedlo udržet nejproduktivnějšího hráče Frýdku-Místku, čtyřiadvacetiletý útočník Alan Lyszczarczyk podepsal s klubem novou dvoucestnou smlouvu a letní přípravu začne coby hráč prvního týmu. S konkrétním cílem: Vybojovat si v kádru Ocelářů pevnou pozici a prosadit se také v nejvyšší české soutěži. 

"Jsem šťastný, že jednání dobře dopadla a mohl jsem smlouvu v Třinci podepsat. Je to nejlepší tým v Česku a jeden z nejlepších klubů v Evropě, pro mě - polského hráče - je to obrovská šance se ukázat," vzkazuje Lyszczarczyk. 

V minulé sezoně po návratu z Kanady, kde hrál juniorské soutěže a tamní třetí nejvyšší profesionální soutěž ECHL, Lysczczarczyk prorazil do českých lig. V Chance lize, v dresu partnerského Frýdku-Místku, v ofenzivě přímo dominoval. Byl nejproduktivnějším hráčem týmu a s 45 body (12+33) ve 46 zápasech také osmý v produktivitě celé soutěže. 

"S tou sezonou bych mohl být spokojený, ale byl bych raději, kdyby se víc dařilo i našemu týmu. Vypadli jsme v play off hned v prvním kole se Slavii, to mě pořád mrzí," ujišťuje polský reprezentant. "Sám navíc cítím, že i já můžu být jako hokejista mnohem lepší. Dát do každého střídání, každého zápasu víc. Ostatně jen tak se dostanu do kádru Třince," přemýšlí Lyszczarczyk.

Ten už dva extraligové starty na svém kontě má, za Třinec si zahrál v lednu při rozsáhlé mardoce Ocelářů proti Zlínu. A druhý start i s prémiérovou trefou v polovině února proti Karlovým Varům, když Třinci chyběli reprezentanti během olympiády. Oceláři s Lyszczarczykem oba zápasy vyhráli. 

"Teď je moje velká motivace v Třinci hrát celou sezonu. Věřím si na to, že by příští rok mohl být z mé strany povedený. Oceláře povede nový trenér, a to je šance i pro mě. Všichni totiž na začátku přípravy budeme stát na stejné startovní čáře. A bude na trenérech, co ode mě budou chtít. Když budou chtít, ať tvořím hru, budu tvořit hru. Když budou chtít, ať rozdávám hity, budu jezdit po ledě a rozdávat rány. Umím se přizpůsobit," říká. 

"Třinec je špičkový tým, vyhrál tři tituly za sebou, to není náhoda. Každý za Oceláře chce hrát a já nejsem výjimka, o to těžší je se do týmu dostat, ale já pro to udělám maximum. Teď jsem doma v Polsku, teprve minulý týden mi s naší reprezentací skončila sezona. Dám si ještě pár dnů volno, a pak začnu tvrdě makat. Do Třince se přesunu začátkem června."

×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha