Andrej Nestrašil: Sparta je hodně silný soupeř, ale my se soustředíme jen sami na sebe

19.04.2022 · Šárka Kolková
První bod míří na třineckou stranu, Oceláři vedou ve finálové sérii a dnes budou chtít v Třinci Spartě v odvetě odskočit. Přečtěte si rozhovor s Andrejem Nestrašilem, autorem vítězné trefy z utkání číslo jedna..

V průběhu první třetiny jste byli třikrát potrestáni dvouminutovým trestem, to se v play off až dosud nestávalo. Čím to bylo?

Musím říct, že vyloučením jsme se chtěli vyvarovat. Věděli jsme, že Sparta měla skvělé přesilovky a že by se nám to stávat nemělo, bohužel jsme fauly udělali. Negativní emoce v tom ale nebyly, pořád jsme prohrávali 0:1. Věděli jsme, že když budeme hrát pět na pět a držet se naší hry, tak máme pořád šanci se do toho utkání vrátit. To se taky stalo.

Bylo první finále hlavně o trpělivosti?

Já si myslím, že celé play off jsme trpěliví. Ani teď jsme nechtěli zbytečně bláznit a útočit za každou cenu. Mohlo by se to vymstít.

Trenér Jandač mluvil o tom, že jeho hráči moc brzy mysleli na vítězství 1:0. Co na to říkáš?

Překvapují mě taková slova. My jdeme do každého utkání stejně. Soustředíme se jen sami na sebe.

Co se stalo ve třetí třetině, kdy jste během pár minut čtyřmi góly zápas otočili? Přinutili jste Spartu k chybám?

Myslím si, že ano. Po první třetině jsme se zvedli a začali jsme hrát líp. Napadali jsme, drželi jsme se na puku v útočném pásmu a tenhle tlak se pak přetavil i v góly.

Je způsob, jakým Sparta v závěru zápasu odpadla, návod jak s ni hrát i v dalších odvetách?

Sparta se podle mě nezlomila. Je to hokej, i to se v něm stává. Nemůžeme soudit z jednoho zápasu, jaký tým naproti je. Pro nás je to pořád Sparta, hodně silný soupeř. Zaplať pánbůh, že nám to tam napadalo a my vyhráli 4:1.