Brzy budeme v plné formě, věří Václav Varaďa

30.09.2020 · Martin Stebel
Úspěšný start do nové extraligové sezony byl po dvou odehraných zápasech přerušen. Oceláři začátkem týdne vinou pozitivních koronavirových testů nastoupili do karantény. Na aktuální téma promluvil trenér VÁCLAV VARAĎA.

Jak momentálně probíhají karanténní opatření?

Tým v karanténě se musí v první řadě vyléčit, vyležet a řádně dodržovat klidový a odpočinkový režim. Kompletní mužstvo aktuálně dodržuje požadavky a doporučení Krajské hygienické stanice.

Pokud to aktuální situace dovolí, bude se tým připravovat v individuálním tréninkovém režimu?

Na danou situaci jsme byli nachystáni, pracujeme komplexně. Hráči dostali tréninkové individuální plány, obdrželi posilovací vybavení pro tréninkové jednotky doma. Poskytli jsme jim zároveň spinningová kola, na kterých mohou své tréninkové jednotky plnit. Samozřejmě vše probíhá jen tehdy, pokud jim to aktuální situace dovolí. Vše je na individuální bázi a rozhodnutí hráče, s ohledem na jeho aktuální pocit a zdravotní stav svého těla. Všichni obdrželi léky utlumující příznaky. Mají k dispozici vitamíny, které jim v této chvíli pomohou.

Mrzí vás odložení zápasů o to víc, že jste byli "na vlně" po dobrém startu do extraligy?

Tohle neskutečně mrzí a štve jak mě, tak i celý náš tým. V tuto chvíli nejsme schopni pokračovat v našem skvělém rozjezdu do nové sezony. Věřím, že se budeme moci v následujících týdnech vrátit do extraligového kolotoče ve zdraví a v plné formě.