Byl to můj šťastný den, smál se Bryan McGregor

26.09.2010 · Martin Stebel
Dramatické představení se šťastným koncem sledovalo obecenstvo ve velice slušně zaplněné Werk aréně. V pátém extraligovém kole zásluhou zlepšeného výkonu v závěrečném dějství přestříleli rivala z pražské Sparty 5:3. Rozdílovou brankou se prezentovala kanadská akvizice Bryan McGregor.

Pražská Sparta je mnohými experty pasována do role hlavního favorita letošního ročníku extraligy. Podstatnou část duelu tyto papírové předpoklady potvrzovala i na třineckém kluzišti. Svižným pohybem, kreativními nápady a potřebným důrazem hosté převyšovali domácí hráče. Až třinecký ofenzivní uragán v závěrečné dvacetiminutovce definitivně srazil do kolen hokejisty s písmenem "S" na hrudi: "Dvě třetiny jsme opravdu nehráli moc dobře. Sparta je velmi silný tým a zaslouženě vedla. Před třetí třetinou jsme si řekli, že zkusíme zabojovat. Nebyl to ztracený zápas. Dvacet minut je dlouhá doba a my jsme věřili v obrat," okomentoval nedělní střetnutí, ve kterém Oceláři prokázali nesmírnou vůli a bojovný charakter.

Svou premiérovou trefu v ocelářském dresu si snad ani nemohl lépe vysnít. Scénář téměř jako z hollywoodského trháku. Běží 58. minuta nervydrásajícího klání. Za stavu 3:3 si Bryan sebevědomě vybruslí z rohu hřiště a pohotovým švihem z prostoru mezikruží precizně trefuje hostující síť: "Říkal jsem si, že to musím zkusit. Věděl jsem, že do konce zápasu už zbývá málo času. Odpoutal jsem se z rohu, vyhnul se obránci Sparty, najel si do výhodné pozice a vypálil. Jsem velmi rád, že to skončilo v brance. Všiml jsem si, že tady lidé nemají Spartu rádi. Je to opravdu užasný pocit, dát rozhodující branku zrovna Spartě. Už před příchodem do Česka jsem slyšel, že to je slavný klub. Byl to můj šťastný den," zářil spokojeností šestadvacetiletý forvard, jenž před letošní sezónou paradoxně koketoval s myšlenkou na angažmá v dresu Pražanů.

Exploze gólové radosti v podání Bryana McGregora (vpravo), foto: Marian Ježowicz

Sympatický Kanaďan v pozápasovém interview pochválil třinecké obecenstvo, které v nedělním podvečeru vytvořilo dle jeho slov bouřlivou kulisu: "Je to opravdu nádhera, hrát v takto hlučném prostředí. Diváci nám dnes moc pomohli. Pozitivní energie z tribuny je na ledě cítit," kvitoval frenetické povzbuzování červenobílých příznivců.

Jak už bývá tradicí, po první trefě v novém dresu si střelec schovává kotouč: "Puk kterým jsem dal svůj první gól samozřejmě mám. Po gólu jsem byl ve velké euforii, tak jsem na to hned nemyslel, ale dovezl mi ho myslím Venca Varaďa nebo Bonkie. Určitě si ho někde dobře schovám na památku," nezapomněl na cenný suvenýr.

Během týdne sužovaly Bryana zdravotní trable. Střevní potíže mu neumožnily start v úterním vítězném zápase na ledě Mladé Boleslavi. Nabízí se tedy otázka, jak vydržel se silami v dramatickém střetnutí proti mužstvu z metropole: "Momentálně se cítím velmi dobře. V tomto týdnu jsem asi pět dní strávil v posteli a bylo mi opravdu zle. Zhubnul jsem snad šest kilo. Naštěstí jsem už nemoc vyhnal z těla. Teď se cítím mnohem lépe a věřím, že budu ještě silnější," raduje se závěrem z návratu lepší fyzické kondice.

Kompletní fotogalerii z utkání Třinec - Sparta naleznete zde.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice