Byla to super zkušenost, říká David Musil po švédském turnaji

01.05.2018 · Daniel Ježek, foto: Jiří Mokrý
Stockholm/Třinec - Česká hokejová reprezentace minulý týden absolvovala poslední přípravný turnaj před blížícím se světovým šampionátem. Švédské hokejové hry absolvoval také obránce Ocelářů David Musil, který si vybojoval nominaci na dánské Mistrovství světa!

Urostlý obránce na turnaji naskočil do dvou zápasů. Premiéru v rámci Euro Hockey Tour David Musil absolvoval proti Finsku. Češi ale tento duel nezvládli. „Nezačali jsme vůbec dobře, pak tam bylo dost oslabení. Ve druhé třetině jsme se zvedli, pak jsme ale dostali další góly,“ hodnotí David Musil bitvu s reprezentací země tisíce jezer. Musil v tomto utkání nastoupil v druhé obranné dvojici, na ledě strávil necelých sedmnáct minut a jednou vystřelil na soupeřovu branku. Největší práci ale bek Ocelářů odvedl v oslabení tří proti pěti, kdy zblokoval tři finské střely.

Turnaj v neděli pokračoval soubojem národního výběru s reprezentací Ruska. David Musil nastoupil ve čtvrté formaci a na ledě strávil necelých deset minut. Češi podali lepší výkon, na výhru to ale opět nestačilo. „Nehráli jsme špatně, nedali jsme však branky. Rozhodly naše chyby, byla to velká škoda,“ ohlíží se Musil za soubojem s Rusy.

Pětadvacetiletý obránce se k reprezentaci připojil po skončení finálové série s Kometou Brno. „Prohrané finále mě hodně mrzí, je to velké zklamání. Byl to ale super zážitek, neskutečně jsem si to užil,“ smutní a přidává porovnání mezi úrovní vyřazovací části české nejvyšší hokejové soutěže a hokejem na reprezentační úrovni. „V play off se hraje jiný hokej, na reprezentační úrovni to je o něco rychlejší. Hrají tady nejlepší hráči jednotlivých zemí, je to ještě o stupeň výš,“ říká David Musil.

Synovec dvojnásobného vítěze Stanley Cupu Bobbyho Holíka ale ve Švédsku nebyl jediným příslušníkem slavné rodiny. V týmu měl i svého mladšího bratra Adama, který v duelu s Finy vsítil svou první branku v národním dresu. V zápase s Rusy pak oba bratři Musilové nastupovali ve stejné formaci. „Byl to velký zážitek zahrát si s bráchou. Hodně mě potěšilo vidět ho dát první gól v reprezentaci. Je to super, pořád to je ale hokej,“ těší třineckého beka.

Oba své syny na dálku bedlivě sledoval také František Musil, který v době konání švédského turnaje z pozice skauta sledoval světový šampionát do osmnácti let. „Taťka sledoval naše zápasy, pak jsme se i o tom bavili. Nějaké rady dával,“ přikyvuje.

Svými výkony, předvedenými na Švédských hokejových hrách a v play off české nejvyšší soutěže, si David Musil řekl o nominaci na mistrovství světa, které startuje tento týden. Ocelářského draka bude v Dánsku reprezentovat také slovenský útočník Tomáš Marcinko. Oběma Ocelářům přejeme mnoho zdaru!

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno