Byli jsme lepším mužstvem, sérii nechceme prodlužovat, tvrdí Daňo

23.03.2022 · Patrik Czepiec
Ani ve třetím pokračování čtvrtfinálové série (1:2) nepustili Oceláři Vítkovice do vedení. Tvrdou fyzickou hrou, trpělivostí a zabezpečenou obranou si dokráčeli pro další skalp a ve čtvrtek budou útočit na postup. V předbrankovém prostoru Ostravanům již tradičně znepříjemňoval život slovenský útočník Marko Daňo. Od čtvrtého duelu očekává ukončení série.

Jak jsi viděl třetí čtvrtfinálový zápas, Marko?

Těžký začátek, vítkovičtí hráči na nás v podstatě vletěli, ale my jsme to zvládli, protože jsme jejich nápor čekali. Mají kvalitní mužstvo, ale zodpovědnou hrou dozadu jsme je po celý zápas moc nepouštěli do šancí. Využili jednu přesilovku, na což jsme ale dokázali odpovědět a jsme rádi za vítězství.

Sledovali jsme dosud nejlepší vstup do utkání v podání Vítkovic?

Myslím, že ano. Dva dny volna domácím pomohly k regeneraci a téměř plná hala je hnala dopředu, takže zkusili využít úvodní tlak ve svůj prospěch, ale my jsme se s tím vypořádali dobře.

Dali jste úvodní gól, ale pak Vítkovice zvládly srovnat...

Byl to vyrovnaný zápas, na jehož konci Ferry (David Musil) dotlačil puk do brány. Tím jsme výsledek překlopili na svou stranu a zkušeně si ho pohlídali. Ve větší části utkání jsme byli lepším mužstvem.

Počátek série nepřinesl moc faulů. Ve Vítkovicích už ovšem nervy začaly pracovat, že?

Vítkovičtí byli od začátku trochu agresivnější a my jsme se snažili vyvarovat šarvátkám a emocím. I ve středu nám znovu zkusili zahrát na nervy, ale myslím, že jsme to ustáli. Bylo tam sice několik zákroků, které rozhodčí posoudili jako fauly, ale zvládli to celkem dobře. Škoda inkasovaného gólu v oslabení a zároveň našich přesilovek, na kterých budeme muset zapracovat. To by nám dodalo trošku klidu. Ale věřím, že to ještě přijde.

Stav 3:0 na zápasy v české extralize nikdy nikdo neotočil. Jak těžké bude udržet koncentraci a udělat poslední krok?

Půjdeme do čtvrtého zápasu se stejným cílem: vyhrát ho. Nepolevíme ani o centimetr, sérii chceme co nejrychleji ukončit a snad se nám to podaří už ve čtvrtek.

Co můžeme očekávat od vaší hry?

Pokud k výkonu přistoupíme stejně, jako jsme to ukázali v poslední třetině třetího zápasu, kterou jsme sehráli výborně, tak máme šanci sérii ukončit, aby se neprodlužovala. Věřím, že se nám to podaří.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno