Charitativní běh Těšínská osmička znovu i s Oceláři

22.05.2023 · Klub
Z Agel nemocnice na Podlesí do parku A. Sikory v Českém Těšíně. To je trasa charitativního běhu Těšínská osmička, do kterého se můžete zapojit i vy. Budou u toho také Oceláři, těšit se můžete i na autogramiádu s Masarykovým pohárem. Už v neděli 11. června!

Pouhé tři týdny zbývají do startu Těšínské osmičky, tradičního charitativního běhu na osm kilometrů dlouhé trase z Třince do Českého Těšína. Už nyní je registrováno více než tři sta běžců, mezi nimi třeba judista a olympijský vítěz Lukáš Krpálek, diváci i závodnicí se ale mohou těšit také na třinecké Oceláře.

Ti si v cíli v parku A. Sikory v Českém Těšíně připravili autogramiádu i s Masarykovým pohárem pro staronové mistry české extraligy. Novinkou letošního ročníku je nesoutěžní běh pro děti, které by ještě nezvládly celou trať hlavního závodu. V parku Adama Sikory v Českém Těšíně pro ně budou připraveny nesoutěžní běhy a medaile pro každého účastníka.

"Chtěli jsme připravit závody i pro děti, které doprovázely závodící rodiče, a jen na ně čekaly v cíli, až doběhnou. Přitom okruhy v těšínském parku připomínají atletický stadion, tak toho využijeme a dáme možnost závodit všem, kteří ujdou alespoň 50 metrů. Medaile budou i letos připraveny pro všechny účastníky hlavního závodu,“ říká ředitelka závodu a NADACE AGEL Veronika Dostálová.

Registrace dalších závodníků je stále otevřena na stránkách běh.agel.cz, celková vybraná suma bude rozdělena dvěma handikepovaným a těžce nemocným dětem Karolíně a Patrikovi. Tak jako v minulých letech, závod se běží od roku 2017 a pořadatelé - Nadace AGEL - díky němu pomohla částkou přes čtvrt milionu korun.

Už podruhé se na trať vypraví dvojnásobný olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek. Letos mu bude soupeřem jeho kamarád a vítěz paralympijských her v Riu, kde i Lukáš získal svou první zlatou olympijskou, plavec Arnošt Petráček. „NADACE AGEL od loňského roku podporuje Arnoštovu sportovní přípravu, a tak jsem rádi, že se představí na speciálním kole na trati z Třince do Těšína. Jeho kamarádský souboj s Lukášem Krpálkem bude jedním z vrcholů nadcházející akce,“ řekla Dostálová.

Start závodu je v neděli 11. června v 11:00, také v jeho cíli je připraven bohatý doprovodný program.

REGISTRACE NA ZÁVOD ZDE

Dnes v 18:00 | Jun.