Chtěli jsme na Hradec vletět, hlásí probuzený střelec Erik Hrňa

14.02.2020 · Martin Stebel
Předešlý domácí neúspěch rychle zapomenut, v pátek to byli znovu Oceláři v plné kráse a síle! Na nekompromisní demolici Hradce 6:0 se důležitou trefou v závěru první části podílel ERIK HRŇA, který tak potvrdil, že v kalendářním roce 2020 prožívá střelecky plodné období.

Čím si vysvětluješ daleko lepší výkon oproti středečnímu nezdaru s Boleslaví?

Chtěli jsme hrát úplně jinak, protože ten zápas s Bolkou nám nevyšel. Dnes byl plán na Hradec od začátku vletět. Jsem moc rád, že se nám to podařilo a potom jsme ještě přidali další góly. To nás trochu uklidnilo a dalo nám vítr do plachet.

Povedla se ti parádní trefa do horního rohu branky...

Stál tam obránce i gólman. Nezbývalo mi nic jiného, než netrefit ani jednoho z nich. Se štěstím to vyšlo a puk zapadl přímo do šibenice.

Za zmínku a pochvalu stojí i přesná nahrávka Arona Chmielewského, že?

Našel mě tam hezky. Hlavně jsem dostal hodně prostoru mezi kruhy a to je vždy nebezpečné místo na střelu. Parádní Aronova nahrávka!

Po první třetině to bylo 3:0, jak je těžké to nakopávat dál a dál?

Poučili jsme se hlavně ze zápasu s Boleslaví, protože v něm jsme také vedli a druhá třetina od nás byla úplně šílená. Nechali jsme si ten zápas vzít, to nás poučilo a teď jsme hráli až do konce, i když jsme tam měli ve druhé třetině několik ztrát, ale jsme rádi, že Štěpec to pochytal.

Co se změnilo ve tvém herním projevu? Dva měsíce se ti nedařilo skórovat, od nového roku během pouhého měsíce hned šest tref...

Vyčistil jsem hlavu, nemyslel jsem na to, že mi to tam vůbec nepadalo. Snažil jsem se hrát, makat a díky jednomu gólu, po kterém mi narostlo sebevědomí, to teď je sto a jedna.

Co očekáváš od nedělního derby s Vítkovicemi?

Doufám, že do toho zápasu nastoupíme jak proti Boleslavi i teď proti Hradci a jak jsme proti Hradci skončili, že tak skončíme proti Vítkovicím. Rezolutně odmítám nějaké konspirační teorie některých fanoušků, že to Vítkovicím které hrají o záchranu pustíme. To je nesmysl. Chceme každý bodík a stále hrajeme o co nejlepší umístění do play-off!