Chybělo trochu štěstíčka, mrzí Josefa Kořenáře

06.12.2020 · Daniel Ježek
Až v desátém utkání přišli Oceláři o svou domácí neporazitelnost. Hráči s drakem na prsou v nájezdech podlehli Mladé Boleslavi, stále tak trvá třinecká série zápasů s alespoň jedním bodem. Duel s Bruslaři hodnotí gólman Josef Kořenář.

Jaký byl duel s Mladou Boleslavi?

Bylo to těžké utkání, podobné, jako minulý duel. Bylo to těžké na koncentraci, mnoho střel tam nebylo, až vlastně ve druhé polovině zápasu. Boleslav hrála dobře, výborně bruslila, držela s náma vysoké tempo. Chybělo trochu štěstíčka, bohužel to dnes nevyšlo.

Dala se některá z inkasovaných branek chytit?

Na druhou branku se musím podívat na video, asi jsem byl trochu mimo osu. Trefil to hezky. Levák z pravé strany nad beton, opravdu dobrá trefa. Víc k tomu teď nemám co říct, musím si to rozebrat na videu.

V poslední době jste dost často inkasovali jako první, bavili jste se o tom?

Už párkrát jsme inkasovali jako první, znovu jsme si to před zápasem připomínali. Povedlo se nám dát první branku, bohužel jsme ale utkání nevyhráli. Kdybychom inkasovali jako první a zaručilo by nám to vítězství, tak bych proti tomu nic neměl. Ale spoléhat na to určitě nemůžeme.

Jaká byla v kabině atmosféra po druhé třetině?

Nebylo to nijak negativní, pořád jsme byli v zápase. Snažili jsme se udržet pozitivní myšlení a namotivovat se do třetí třetiny. I trenéři nás takhle nabádali. V poslední části se nám dvakrát povedlo srovnat, bohužel jsme neodskočili do vedení. Za dva dny máme další zápas, musíme se teď soustředit na něj.

Jak vnímáte nájezdy? Máte je rád?

Nájezdy se moc nejezdí, jsou proto těžké. Hráč má spoustu času, může si vymyslet co přesně udělá. Je to loterie, jednou to vyjde, jindy ne. Tentokráte to bohužel nevyšlo. Nájezdy většinou trénujeme formou zábavy o to, kdo skončí jako poslední.

Při indispozici Jakuba Štěpánka nastupujete pravidelně, jak se vám chytá?

Člověk, jak je v zápřahu, tak mu to taky vyhovuje. Hraje se ob den, člověk nemá čas myslet na nic jiného než na zápasy. Na druhou stranu ten rychlý sled utkání s sebou přináší únavu, musí se proto dobře regenerovat. Byl to čtvrtý zápas v sedmi dnech.

Dnes v 17:00 | Muži