Čtvrtý boj o titul, získáme mečbol?

23.04.2019 · Daniel Ježek
Finálová bitva o Masarykův pohár pokračuje, od sedmnácti hodin opět budou dunět mantinely WERK ARENY. Oceláři po vítězství ve třetím zápase se znovu dostali do vedení, Bílí Tygři ale rozhodně nehodlají nic vzdát. Získají hráči s drakem na prsou finálový mečbol?

Finále se přesunulo do WERK ARENY, Oceláři ve třetí bitvě potvrdili výhodu domácího prostředí a došli si pro doposud nejjasnější finálové vítězství. Pro Slezany se to ale nerodilo jednoduše, když Marek Kvapil v úvodní periodě poslal hosty do vedení. Třinečtí ale neskládali zbraně, pokračovali v aktivní hře a v prostřední dvacetiminutovce otočili skóre na svou stranu. Nejprve se po krásné individuální akci prosadil David Cienciala, v přesilovce pak skóroval Martin Růžička. Tlak Tygrů v poslední třetině utlumil Martin Adamský, který se trefil ve druhé minutě závěrečné části. Jiří Polanský pak trefou do prázdné branky stanovil konečné skóre na 4:1 pro Oceláře.

Na ledě musíme nechat všechno, burcuje Šimon Hrubec

Začátek nebyl moc optimální, že? První střela tyčka, druhá gól.
U první střely to naštěstí šlo od ramene do tyčky. Já si pak říkal, že by to byla paráda dostat z první střely gól. Nakonec jsem ho hned dostal z prvního nájezdu. Skvěle jsme se ale oklepali. Tohle nám pomohlo v sérii s Plzní, kdy jsme v sedmi zápasech šestkrát dostali první branku, ale dokázali jsme se do zápasů vrátit. To teď využíváme proti Liberci. Nechci říct, že nám to je jedno, spíš nás to zdravě naštve a my začneme pořádně hrát.

Jak těžké je pro gólmana udržet koncentraci, když po osmi minutách nemá ani jeden zákrok?
Najednou byla komerční přestávka a já si říkal: „Ty jo, vždyť u nás ještě nebyli.“ Na jednu stranu je to pro gólmana strašně těžké na koncentraci, na druhou jsem byl nesmírně rád, že jsme byli pořád v jejich pásmu a hráli výborně. Jen jsem doufal, aby tam konečně padl ten první gól, abychom se uklidnili. Nakonec to bylo naopak a ten první gól dostali. Ale už to je jedno, vyhráli jsme.

Jaký bude čtvrtý zápas? Dá se čekat, že Liberec přijde s něčím novým?
Oni musí, my ale musíme hrát pořád to stejné. V případě, že oni něco změní, tak na to máme trenéry, kteří na to zareagují a taky něco změní. My na ledě zase musíme nechat všechno, jako by celá série byla 0:0. Musíme bojovat o zápas a další výhru.

Třetí zápas finále

22. dubna 2019: HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Cienciala (Galviņš, Hrubec), 39. Martin Růžička (P. Vrána, Marcinko), 42. Adamský (Svačina), 58. Polanský (Svačina) – 10. Kvapil