Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Čukste: Každý vidí mou přihrávku, ale byla to práce celé lajny

21.12.2022 · Adam Sušovský
Těžko mezi čtyřmi góly v karlovarské síti vybírat ten nejkrásnější. Akce Karliste Čuksteho, po jehož přesném pasu Marko Daňo otevíral skóre vítězného zápasu (4:2) ale rozhodně stojí za to vypíchnout. "Lidé si asi všimnou hlavně mé přihrávky, ale byla to práce celé lajny," říká lotyšský reprezentant.

Tak schválně...

Kdo by čekal, že zrovna urostlý obránce Karlis Čukste vymíchá dva hráče soupeře a pak křižným pasem přes celé pásmo pošle kotouč Marko Daňovi před prázdnou branku? 

Mezi čtyřmi góly, které Oceláři při vítězství 4:2 nasypali do sítě Karlových Varů, se těžko vybírá ten nejkrásnější. Akce lotyšského beka se o něj ale rozhodně hlásí, vždyť si jí všimly také oficiální sociální sítě nejvyšší české soutěže. Čukste si na konci první třetiny počínal přímo mazácky, po utkání ale chválil celou formaci. 

"Jo, byla to dobrá akce. Hodně lidí si asi všimne hlavně té mé přihrávky. Keba (Jeřábek) svým pohybem způsobil v pásmu chaos, Daňo mi nechal puk a nepřestal bruslit. Sehráli to dobře všichni, já to udělal taky hezky, ale výsledek je prací celé lajny," řekl Čukste po utkání klubovému webu. 

Pro Čuksteho to byl pátý kanadský bod v sezoně (1+4), mnohem cennější je však prý vítězství. "Byl to dnes myslím hodně zajímavý zápas. Já myslím, že jsme měli navrch, ale pak jsme udělali pár chyb a oni nás potrestali. Příště musíme být ve střehu celých šedesát minut. Až na ty chyby ale dobrý zápas," přemýšlel Čukste. 

Stejně jako fanoušci, ani on se už nemůže dočkat čtvrtečního derby v Ostravě. Oceláři budou čelit Vítkovicím, které se jim ještě v letošní sezoně nepodařilo porazit. Pětadvacetiletý Lotyš ale tuší, jak na to... "Důležité bude hrát fyzicky náročný hokej. Musíme hrát v tempu a nenechat je vydechnout. To znamená, že je musíme hodně napadat a zároveň hrát chytře na puku. Když to budeme dělat, vyhrajeme," uzavřel Čukste.

Celý rozhovor s lotyšským obráncem si můžete pustit taky v přiloženém videu.

×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC ZUBR Přerov
×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno