Další těsná porážka, junioři prohráli s Pardubicemi 2:3

27.11.2021 · Dominik Stošek
Junioři ve svém posledním listopadovém utkání na body nedosáhli. Vyrovnaný zápas s Pardubicemi rozhodovaly maličkosti. Domácí hráči potvrdili svou formu z předchozích zápasů a vedení z poloviny druhé třetiny si již nenechali vzít. Hráči s drakem na hrudi tak musí skousnout druhou těsnou porážku v řadě.
21.kolo, sobota 27.11.2021
Pardubice
3:2
enteria arena
Třetiny: 1:1, 2:1, 0:0  Branky a nahrávky: 13. Nedelka (Kloz), 32. Tvrdík (Štetka), 35. Formánek (Hebek) – 17. Haas (Kareš), 24. Ullrych (Matěj, Pětník). Rozhodčí: Kohoutek, Vrba – Bohuněk, Rampír Vyloučení: 5:4 . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 47:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2 ,3:2.
HC Dynamo Pardubice: Matěcha – Hebek, Hrádek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Kaštánek – Štetka, Rouha, Herčík, Costa, Formánek, Paleček, Kloz, Šťastný, Kaplan, Gromadzki
HC Oceláři Třinec: Švančara – Hykl, Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Jobánek, Procházka.

Úvodní minuty tohoto zápasu se nesly ve znamení vyrovnané hry, domácí brankář Matěcha však musel řešit mnohem nepříjemnější situace. Mírná převaha Ocelářů ale k ničemu nevedla a Matěcha zůstával nepřekonán. Skóre tak otevřeli Pardubičtí. Ve třinácté minutě kus černé gumy skončil za zády Švančary po nepřehledné skrumáži před brankou a gól byl nakonec připsán Adamu Nedelkovi. Po Costově šanci v následující minutě mohlo být na pardubické straně ještě veseleji, Švančara byl ale proti a zasáhl svými betony. Oceláři další tlak ze strany domácích zvládli a v čase 16:07 prostřelil Matěchu po dorážce Oscar Haas. V závěru třetiny pak Oceláři zahrozili v protiútocích při hře v početní nevýhodě, ani jeden z pokusů však domácího gólmana nevyvedl z míry.

Druhá dvacetiminutovka začala pro Oceláře dobře. V průběhu třiadvacáté minuty totiž za katr usedli hned dva domácí hráči a Oceláři obdrželi dvojnásobnou početní převahu. Přesilová hra pěti proti třem byla využita v čase 23:22 zásluhou Petra Ullrycha, který nasadil Matěchovi jesličky a poslal tak hráče s drakem na prsou poprvé do vedení. Ve devětadvacáté minutě zahrozil skvělou individuální akcí pardubický Herčík, který ještě na Švančaru nevyzrál. Pak ale přišlo vyloučení Chovaniaka a Dynamo trestalo. V čase 31:03 totiž Vojtěch Tvrdík nekompromisně poslal kotouč pod horní tyčku. Oceláři se po této inkasované brance dostali pod tlak, který se jim nepodařilo odvrátit. V pětatřicáté minutě si tak Pardubičtí vzali vedení na svou stranu, když František Formánek dorazil Hebekovu střelu od modré mimo dosah Švančary.

Třetí perioda dala vyniknout oběma brankářům. Na jedné straně držel šance Ocelářů na vyrovnání Švančara, na straně druhé se snažil svou branku uzavřít Matěcha. Švančara musel likvidovat dvě velké šance hned na počátku třetí třetiny. Akce Kaplana a po něm taky Formánka využity nebyly. V sedmačtyřicáté minutě pak při vlastním oslabení zahrozil střelou pod vyrážečku Ramik, ten byl však vychytán Matěchou. O dvě minuty posléze Oceláři dostali možnost hrát v početní převaze. Dynamo ale své oslabení ubránilo bez větších potíží. V závěru třetiny pak ještě Oceláři zkoušeli hru v šesti hráčích v poli, ani to k vyrovnání bohužel nevedlo, a tak hráči s drakem na prsou z východních Čech odjíždějí s prázdnou.