Daňo o velkém obratu: Mohli jsme rozhodnout už v základní době

14.09.2021 · Jakub Kotajny
Marko Daňo pokračuje v úspěšném střeleckém výkonu před domácím publikem, po úvodní trefě proti Motoru dnes vstřelil důležitou kontaktní branku za záda Štěpána Zajíčka a zajistil tak Ocelářům cestu k dvěma cenným bodům do tabulky. "Dnešní dva body jsou důležité a pomůžou nám v dalším průběhu sezony," komentovala po vítězném prodloužení třinecká šestapadesátka.

Co rozhodlo zápas, byly to góly do šatny?

Vždycky to pomůže, prohrávali jsme 0:2 a předvedli dobrý týmový výkon. První třetina nebyla ideální, ale potom jsme se dali dohromady jako manšaft, začali hrát to, co jsme si řekli, tlačili jsme se do branky a byli jsme za to náležitě odměněni brankami. Jsem rád za vítězství, kluci odvedli dobrou práci.

Dokázali jste si, že máte kvalitní kádr, který je schopný dotáhnout manko a otáčet špatně rozehrané zápasy?

Kvalita určitě je, bohužel v závěru hry už led nebyl úplně ideální. Škoda, měli jsme totiž nějaké příležitosti to uhrát i v základní hrací době. Ale myslím, že i ty dva body jsou dost důležité a pomůžou nám v dalším průběhu sezony.

Jsi tu teprve týden a vypadá to, že ses s týmem sžil velmi dobře...

Snažím se adaptovat co nejrychleji. Zatím si myslím, že se to daří celkem dobře a věřím, že to tak bude i pokračovat. Taky doufám, že se bude dařit celému mužstvu a je mi jedno, s kým budu hrát. Věřím, že nám to na ledě bude šlapat a budu pomáhat svými výkony týmu.

Dneska jste se různě v týmu rotovali, nakoukl jsi i do první lajny, čím to bylo?

Jak už jsem říkal, výkony v první třetině nebyly ideální a trenér to chtěl trochu změnit. Potom jsme už ale hráli dobře, dostávali jsme se do šancí a měli ze hry víc. Růža s Havranem jsou zkušení hráči, tak jsem se jim snažil co nejvíce pomáhat a být před brankou, kde se díky jejich umu hned několikrát ke mně dostal kotouč. Díky tomu důležitému gólu do šatny se nám pak povedlo postupně korigovat vývoj zápasu.

Reagoval už nějak táta, že jméno Daňo zase pálí góly v třineckém dresu?

Taťka je určitě rád, myslím si, že dneska byl dokonce na hokeji a určitě ho to potěšilo. Já jsem taky rád. Hlavně proto, že jsem mohl přijít do klubu, kde máme rodinnou historii a věřím, že moje výkony budou mužstvu pomáhat.

Je cítit, že po letních změnách v kádru potřebujete chytit začátek sezony?

Musíme se soustředit zejména na vstupy do jednotlivých zápasů. V Plzni jsme měli hodně vyloučení a ani dneska začátek nebyl úplně ideální. Od druhé třetiny už jsme hráli lépe, na chvíli to stáhli na tři pětky, což nás nakoplo, ale na začátky si musíme dávat pozor. A hlavně hrát celých šedesát minut.

Překvapil vás Litvínov svým pohybem a svým nebojácným startem z pozice hostujícího týmu?

Věděli jsme, že budou čekat na brejky, v osudné první třetině měli těch přečíslení opravdu hodně a trochu jsme zaspali. Pak už jsme najeli do našich kolejí a k mnoha věcem je nepustili. Dali nám sice tečovaný gól, jinak ale moc prostoru neměli. Nakonec jsme mohli zápas otočit ještě v základní hrací době, ale i ty dva body bereme.

Byla v kabině po úvodní dvacetiminutovce velká bouřka?

Bylo to celkem v pohodě, dobře jsme věděli, že to nebylo ideální a hra na tři pětky pak byla logickým vyústěním nevydařeného výkonu ze začátku. Potom jsme se však vzchopili a věřím, že ve zbylých zápasech do toho vstoupíme na plno a odehrajeme poctivě celý zápas.