Daňo: Bod z Liberce je málo, v pátek to můžeme napravit

15.02.2023 · Adam Sušovský
Taky kus smůly si vybrali třinečtí Oceláři na ledě Liberce, kde měli zápas skvěle rozehraný, i ve třetí třetině hru pod kontrolou. Až do chvíle, než přišla šťastná vyrovnávací trefa z ojedinělé střely soupeře, která navíc ani nemířila na branku. Liberec vyhrál 3:2. "A to je málo, nehráli jsme špatně," řekl po utkání autor obou třineckých gólů Marko Daňo.

V zápase jste dlouho vedli, nakonec vezete domů jeden bod. Jste s tím spokojení?

Nejsme spokojení. Každého bodu si ceníme, ale dneska jsme měli zápas dobře rozehraný. Na začátku jsme velmi dobře ubránili hodně oslabení, Káca nás držel a my zápas otočili. Měli jsme vedení, ale střela letící mimo branku trefila našeho beka do hlavy, nebo kam, a od ní se odrazila do branky. Liberec měl štěstí a nás to mrzí.

Naznačil si dobře ubráněné oslabení, během úvodních deseti minut jste nabídli Liberci tři přesilovky, dvakrát jste se krátce museli bránit i ve třech. Stálo to hodně sil?

Hlavně klobouk dolů před všemi na ledě, kteří to zvládli ubránit. Síly nás to stálo, ale od toho jsme v týmu, abychom zabojovali i za ty, co udělají fauly. Dneska jsme to ubránit zvládli, teď věřím, že v dalších zápasech tolik bránit nebudeme muset a hrát přesilovky budeme spíš my.

Co ti chybělo k hattricku?

Nějaké šance jsem měl, na konci možná hrála roli i únava, když mi to tam Kury (Daniel Kurovský) hezky dával. Ale to je jedno, kdybych mohl, ty své dva góly moc rád vyměním za všechny tři body. Musíme si ze zápasu vzít dnes to dobré, podíváme se na chyby, ale celkově jsme myslím nehráli špatně. Jen ten bod je málo.

Oceláři dnes vypadli z elitní čtyřky, mrzí to hodně?

V pátek to můžeme napravit a já věřím, že proti Hradci uděláme všechno proto, abychom se do čtyřky vrátili a přímý posup do čtvrtfinále si vybojovali.