David Kofroň před Spartou: Může to být atraktivní podívaná

09.02.2021 · Martin Stebel
Prožívají vítězné období, ale nyní přichází na řadu opravdová zkouška ohněm. Úterní duel v O2 aréně hodně napoví, jak na tom skutečně jsou. Navzdory tomu, že Oceláři nenastoupí v nejsilnějším složení, tak slibují maximální bojovnost. "Věřím ve šťastný konec pro nás," tvrdí DAVID KOFROŇ.

V nedělním utkání zdolali letos už potřetí Zlín. Právě proti tomuto soupeři prožil na podzim 2017 Kofroň svou třineckou extraligovou premiéru: "Odehráli jsme slušný zápas, vyhrálo se zaslouženě. Zlín měl pár lepších pasáží, kdy nás pozlobil, ale jinak jsme měli zápas pevně pod kontrolou. Poprvé jsem byl v útoku s Tomášem Marcinkem a Patrikem Hrehorčákem, což jsou parádní spoluhráči. Hodnocení může být jen pozitivní."

Třinecký křídelník s číslem 76 se letos gólově prosadil premiérově. Stalo se tak v jeho čtrnáctém utkání sezony: "Byla to souhra celé lajny. Mezi kruhy jsem našel puk a se štěstím z otočky se mi povedlo trefit bránu. Abych řekl pravdu, spadl mi kámen ze srdce, protože čekání na letošní první gól už bylo dlouhé. Když navíc pomůže k výhře, je to paráda."

V úterý musejí Oceláři rozkousnout velmi tvrdý ořech: "Bude to strašně těžký zápas, Sparta je na vlně, ale my chceme vyhrát. Někdy ty kvalitní týmy vycházejí z pevné obrany. Pak se dlouho čeká, kdo dřív udělá chybu, a je to taktický vedený zápas. Očekávám ale spíš otevřený útočný hokej, může to být pro diváky atraktivní podívaná."

Oceláři se musejí vyrovnat s nepříjemnou absencí mnoha opor. Přesto ale věří, že i bez klíčových tahounů zabojují o úspěšný výsledek: "Kvůli reprezentaci a zranění budeme mít asi znovu jinou sestavu. Naštěstí ale máme docela široký kádr, nechybí nám chuť vítězit. Letos jsme to už několikrát ukázali, kdy jsme museli různě otáčet zdánlivě prohrané zápasy. Věřím, že to znovu dopadne se šťastnějším koncem pro nás."