David Ostřížek: Gól potěšil, ale raději bych bral body

28.10.2011 · Martin Stebel
Znovu to nevyšlo. Oceláři nedokázali v posledním domácím utkání v říjnu zvítězit. Budějovickému Mountfieldu podlehli po matném výkonu 3:6. Jedním z mála pozitiv pátečního duelu byla hra juniorské formace Rufer-Ostřížek-Orsava, která zaznamenala dvě branky a hýřila kreativními nápady. Centr mladé lajny David Ostřížek se prezentoval svým prvním extraligovým gólem.

Další neúspěch na domácím ledě. Kde hledáš příčiny?

To kdybych věděl... Už bychom opravdu měli vyhrávat. Taky publiku se to už nelíbí a dnes byl slyšet pískot. Měli bychom to někdy konečně zlomit a doma sbírat nějaké body.

Venku se vám daří mnohem lépe. V Třinci působíte poněkud křečovitým dojmem...

Inkasujeme hodně zbytečné branky. Častokrát je k vidění podcenění situace, někdy se vyskytnou individuální chyby. Bohužel je to hrozné trápení. Nemůžeme ale rezignovat. Věřím, že v dalších zápasech to zlomíme. V úterý máme doma Boleslav a tam už nemůžeme zaváhat.

Po prvním dějství ještě nebyl zápas ztracen, ale v úvodu prostřední třetiny vaše sebevědomí hodně nahlodala trefa rivala v první minutě...

Je fakt, že po tomhle gólu na nás jakoby padla deka. Nehráli jsme svou hru. Soupeř se dostal na koně. Zhruba patnáct minut jsme potom nevěděli, co máme přesně hrát.

V poslední dvacetiminutovce se ti povedlo poprvé v extralize skórovat...

Snažil jsem se domluvit s Robem Davisonem a Adamem Ruferem situaci po vhazování. Rob prudce vystřelil, soupeřův centr trošku zaspal a nechal mě samotného před brankou. Gólman puk vyrazil před sebe, všiml jsem si jeho pohybu a zkusil zakončit. Naštěstí se to povedlo. Gól mě potěšil, ale raději bych bral body pro tým.

Jaké byly první dojmy po premiérovém zásahu?

Byl to hezký pocit. Dnes jsem si v duchu říkal, že už bych se měl konečně trefit, proto jsem moc rád. Puk jsem si schoval na památku. Budu určitě muset přispět do týmové pokladničky. Naše lajna to bude mít teď hodně drahé. Minule se trefil Rufi, dnes já. Pěkně se nám to vše sečte.

Jsi hráčem, který stále pendluje mezi prvoligovou Třebíči a Třincem. Jak snášíš časté putování?

Není to jednoduché. Momentálně jsem ale tady, což je super. Od trenérů jsem slyšel, že mě tady chtějí, proto jsem rád. Naší lajně se daří, proto mám důvod si myslet, že o svá místa v sestavě jsme si snad nahlas řekli. To věčné cestování mezi Třincem a Třebíči je docela únavné. Opravdu nejde o samotné zápasy, to je v pořádku, ale hodně sil člověku bere cestování z místa na místo po nocích. To opravdu není nic příjemného.

V neděli vás čeká Zlín. Co bude třeba změnit, aby to vedlo k úspěchu?

Měli bychom se hlavně vyvarovat faulů, protože Zlín je hodně silný v přesilovkách. Musíme hrát zodpovědně směrem dozadu. Je třeba se vyvarovat chyb, které neustále děláme. Pokud podáme spolehlivý výkon v obraně, můžeme pomýšlet na body.