David Všetečka: Vidět, jak se hráči zlepšují, je pro trenéra nejvíc

05.05.2023 · Martina Sikorová
V Třinci má za sebou první úspěšnou sezonu, ve které jako hlavní trenér dovedl tým deváté třídy až k bronzovým medailím. Jak se David Všetečka ohlíží za ročníkem 2022/2023?

Vítězství ve skupině, nadstavbě a navrch bronzová medaile. Jak sezonu hodnotíte jako celek?

Sezonu hodnotíme jako velice úspěšnou. Od začátku jsme si šli za svým cílem a to jsme dokázali. Postup do play off byl vrchol sezony a ani tam jsme nezklamali.

Pod nepostup do finále se podepsal zejména první zápas v Boleslavi, ve kterém jste vyrovnali na 3:3 a pak dostali dva rychlé góly. Co se stalo?

Tři minuty před koncem jsme za stavu 3:3 dostali nešťastný gól. Ještě za stavu 4:3 jsme mohli vyrovnat, ale netrefili jsme prázdnou bránu a z protiútoku inkasovali. Jak už jsem jednou říkal, v téhle kategorii to není nic nového. Byla tam euforie z vyrovnání a nekoncentrovanost, výsledek jsme si nepohlídali až do konce.

Svou roli mohly sehrát i nemoci, které ze hry vyřadily několik útočníků. Dá se říct, že přišly v nejhorší možný moment?

Máte pravdu, přišly v nejhorší možný okamžik, ale na to nemá cenu se vymlouvat. Byli tam ostatní hráči a ti je plnohodnotně nahradili.

Co vám jako trenérovi udělalo největší radost?

Největší radost? Vidět to, jak se kluci od začátku sezony posunuli. To je pro trenéra to nejvíc - vidět, jak se zlepšují. Potěšila mě jejich enormní chuť do tréninku, kterou si poté přenášeli do zápasu. A radost mám i z posunu Honzy Hrčka do dorostu, kde si myslím, že se neztratil.

Zapracovat se vám podařilo taky pět osmáků, kteří byli platnými členy týmu.

Pro ně to byla hlavně obrovská škola a velký posun v kariéře kupředu. Myslím, že se všichni pod bronzovou medaili podepsali velkým písmem.

Jaký program teď na hráče čeká?

Po dlouhé sezoně potřebovali kluci hlavně vypnout, odpočinout si od hokeje, dostat opět chuť a připravit se na další sezonu. Většinu hráčů čeká přesun do dorostu. Záleží jen na nich, jak se s tím poperou a jak k tomu přistoupí. Já jim všem jen můžu ještě jednou poděkovat za skvělou sezonu a do té další jim popřát jen to nej.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice