Debutující Kurovský: Jsem rád, že hraju, ale šťastný návrat to nebyl

08.12.2021 · Patrik Czepiec
Zranění ve spodní části těla ze zápasu CHL odsunulo letošní extraligovou premiéru Daniela Kurovského až na předehrávku 53. kola proti Vítkovicím. Třiadvacetiletý útočník se záhy etabloval na tempo nejvyšší soutěže a několikrát svou urostlou postavu uplatnil před brankářem Alešem Stezkou. Bodovat ovšem nedokázal a Oceláři ztratili třetí letošní derby v poměru 1:3.

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Vlastně nevím, co k tomu říct. Občas jsou takové dny, kdy se vám nic nedaří, puky se vám odráží na opačnou stranu. Musíme jít dál, pozítří hrajeme další zápas, který chceme vyhrát.

Co v utkání s Vítkovicemi z třinecké strany chybělo?

Nevyhrávali jsme osobní souboje, nebyli jsme produktivní. A je škoda, že tady mohlo být jen tisíc diváků. Kdyby byla plná hala, určitě by nás hnala dopředu.

Aleš Stezka měl 34 zákroků. Byl také důležitým faktorem?

Já si myslím, že jsme nebyli dostatečně před bránou a moc jsme neclonili. Asi proto jsme dali jediný gól. S Alešem jsem dříve hrál pár zápasů v Havířově, ale nemám o něm větší povědomí. Ale proti Vítkovicím je to těžké, mají urostlé beky. Není snadné dostat se před brankáře, přesto jsme byli málo důrazní.

Máš radost, že aspoň po zranění konečně hraješ?

Radost mám, ale zároveň jsem zklamaný. V derby proti Vítkovicím jsme prohráli 1:3, takže to pro mě nebyl moc šťastný návrat. Všechny návraty jsou těžké, ale cítil jsem se dobře a je jenom na mně, jestli budu podávat dobré výkony jako v loňské sezoně a udržím se v sestavě. Jsem rád, že proti Vítkovicím jsem byl na ledě dost často.

V první třetině na tebe hráli vítkovičtí hokejisté poměrně tvrdě. Byla to zdravotní prohlídka?

Já jsem to ani nevnímal. Nesnažím se myslet na to, co mi bylo, chci pouze odevzdat na ledě maximum.

Rozehrával ses ve Frýdku-Místku a znovu se tak setkal s Vladimírem Svačinou. Překvapení?

Já osobně jsem vůbec nevěděl o tom, že tam přijde. Myslím si, že je to zkušený hráč, který ve Frýdku-Místku pomůže s rozvojem mladých kluků a také s produktivitou týmu.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice