Do Mladé Boleslavi s pokorou a taky s jasným cílem

20.09.2010 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Extraliga nabrala plných obrátek a třinecké Oceláře čeká její třetí runda. Po výsledkově nepodařeném domácím duelu s Pardubicemi je čeká šance k nápravě. Slezský tým se v úterý představí Mladé Boleslavi.

Po dobrému výsledku z brněnského Ronda přišel první zádrhel. Třinečtí nestačili před zaplněnou Werk arénou na mistrovské Pardubice, kterým podlehli 1:3. Šance na nápravu přichází v úterý na ledě Boleslavi. Tam však slezský klub odjíždí s velkou pokorou, proti středočeskému týmu se totiž Třinci příliš nedaří...

BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav vstupuje do své třetí extraligové sezóny znovu jako vítěz baráže. Letos by chtěli Středočeši konečně končit sezónu s klidem, za čímž si Boleslavští jdou od samotného úvodu soutěže. Ten totiž odstartovali grandiózně. Nejprve vyloupili plný počet bodů na Kladně a v minulém kole rozstříleli Kometu Brno 5:2. Společně s Libercem a Pardubicemi tak jsou po dvou kolech jediným neporaženým týmem. Výsledky úvodních dvou kol tak totálně popírají dění kolem klubu v přípravě. V letních měsících totiž Boleslav opustila největší persóna a extřinecká legenda Richard Král. Nejproduktivnější hokejista středočeského kádru v uplynulém ročníku v přípravných duelech Středočechům výrazně chyběl a dlouho se spekulovalo o tom, zda bude jejich útok konkurenceschopný. A on zatím je, s devíti brankami dokonce druhý nejlepší v soutěži.

Poslední zápas Mladé Boleslavi:
19. září: BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 6. Matějovský (Bahenský), 51. Macho (Fabuš, Marušák), 55. Žabka (Divíšek), 60. Boháč (Lehikoinen), 60. Divíšek (Žabka) - 2. Huml (Svoboda, Kvapil), 44. Procházka (Mojžíš).

Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: Valent – Jindra, Žabka, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben – Boháč, Divíšek, Milroy – Pabiška, Macho, Fabuš – Matějovský, Vrbata, Bahenský – Gajovský, Nouza, Handlovský.

Najde Mladá Boleslav v letošní sezóně náhradu za legendárního "Karla"?

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí po nepovedeném domácím vystoupení s Pardubicemi chtějí rychle zapomenout a v Mladé Boleslavi rozhodně zvítězit. "V extralize není špatné mužstvo. Podívejte na podceňované Kladno, které je schopné držet krok na Spartě. Proti Boleslavi se nám navíc poslední dobou nedaří. Jestli chceme uspět, musíme k tomu přistoupit poctivě hned od začátku. Každopádně chceme vyhrát, ale víme, že nás nečeká nic lehkého," vztyčil s pokorou jasně dané cíle trenér Kopřiva. Oceláři proto nechtějí nechávat nic náhodě a bez zraněného Lefebvra a Hamerlíka odjeli do Boleslavi už v pondělí. "Nechceme nic podcenit, musíme udělat vše pro to, abychom byli na utkání dobře připravení. Proto jedeme už v pondělí," komentoval závěrem kouč Ocelářů.

Poslední zápas Ocelářů:
19. září: HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Růžička (Hrabal) - 17. Bartek (Pivko), 18. Buchtele (Cetkovský), 56. Zohorna (Pivko).

Sestava Třince v posledním zápase: Duba - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Cartelli, Lojek, Vágner, Hudec - Růžička, Květoň, Kohn - Adamský, Polanský, Peterek - Varaďa, Bonk, Polák - McGregor, Hampl, Havel.

Zatím je otázkou, jestli se pověstnému třineckému útoku postaví klenot Bruslařského klubu, brankář Marek Schwarz. Ten kvůli blíže nespecifikovaného zranění lehčího charakteru vynechal nedělní domácí duel s Kometou.

Vzájemné zápasy

V loňské sezóně byli ve vzájemných zápasech úspěšnější hráči středočeského Bruslařského klubu. Boleslavští, tehdy ještě družina Krále Richarda, vyhráli úvodní zápas v ročníku ve 3. kole na ledě mladoboleslavského stadionu (kde se v rámci třetího kola bude hrát i zítra) poměrem 3:1, uspěli i v domácí odvetě ve 29. kole, tentokrát 4:3. Hokejisté z města automobilů dokázali zvítězit i na ledě Werk arény - bylo to 42. kole 19. ledna a díky Marku Schwarzovi, který vychytal v nájezdech třinecké střelce, si odvezli zeleno-bílí dva body za výhru 4:3. Oceláři vyhráli jediný zápas, doma v 16. kole 5:1.

O zápase

Zápas 3. kola je pro třinecké hokejisty na programu v úterý 21. září na mladoboleslavském zimním stadionu, který nese název ŠKO-ENERGO ARÉNA. Utkání začíná v 17:30 a sledovat jej můžete prostřednictvím textového on-line přenosu.

Statistické okénko – BK Mladá Boleslav

Umístění v tabulce: 2.
Bilance: 2 zápasy, 2-0-0-0, skóre 9:5, 6 bodů
Bilance doma: 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 5:2, 3 body
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher - 4 prohry, skóre 35:29, 18 bodů (i s loňskou sezónou)
Aktuální série: 2 výhry (v této sezóně)
Lídr kanadského bodování: Tomáš Divíšek 3 (1+2)
Nejlepší střelec: Daniel Boháč 2
Nejlepší nahrávač: Tomáš Divíšek, Peter Fabuš oba 2
Nejproduktivnější obránce: Boris Žabka 1 (1+0)
Nejtrestanější hráč: Darrell Hay 14
Nejlepší v +/-: Tomáš Divíšek +4
Brankář: Michal Valent, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 93,55 %, prům. 2,00 g/z
Marek Schwarz, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 92,86 %, prům. 3,00 g/z
Hrál v drese soupeře: Marek Schwarz, Boris Žabka, Peter Fabuš.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 9.
Bilance: 2 zápasy, 1-0-0-1, skóre 4:5, 3 body
Bilance venku: 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 3:2, 3 body
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry (1 v prodl.) – 7 proher (1 v prodl.), skóre 22:37, 9 bodů (i s loňskou sezónou)
Aktuální série: 1 prohra (v této sezóně)
Lídr kanadského bodování: Vojtěch Polák 2 (1+1)
Nejlepší střelec: Lukáš Krajíček, Vojtěch Polák, Radek Bonk, Martin Růžička všichni 1
Nejlepší nahrávač: Josef Hrabal, Mario Cartelli, Vojtěch Polák, Václav Varaďa, Jan Peterek, Ladislav Kohn všichni 1
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Krajíček 1 (1+0)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 12
Nejlepší v +/-: Lukáš Zíb, David Květoň oba +1
Brankáři: Tomáš Duba, 2 zápasy – 1 výhra a 1 prohra, úsp. 92,86 %, prům. 2,50 g/z
Peter Hamerlík, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 93,10 %, prům. 2,50 g/z
Hrál v drese soupeře: Lukáš Zíb.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno