Doma či venku? Je to jedno, říká Tomáš Kundrátek před duelem v Pardubicích

19.02.2021 · Martin Stebel
Ve středu si díky nezlomné vůli a víře ve vlastní schopnosti poradili s houževnatou Plzní, v pátek pro změnu zahajují pětizápasový trip na kluzištích rivalů. Úvodní zastávka pro Oceláře leží v Pardubicích. "Neohlížíme se na soupeře, musíme hrát svůj hokej," tvrdí TOMÁŠ KUNDRÁTEK.

Napínavé klání proti Plzni rozhodla až situace v samotném závěru, kdy Slezané soupeře dokonale zmrazli: "Věřili jsme do poslední chvíle, hokej se hraje šedesát minut a musíte udržet maximální koncentraci do posledních sekund. Plzeň jsme ke konci drželi v jejich pásmu, kluci to sehráli parádně. Marci ukázal před brankou skvělý důraz. Určitě jsme byli rádi, že zápas nešel do prodloužení."

V pátek se Oceláři představí na ledě Pardubic. Minulý letošní vzájemný duel na východě Čech nabídl divoký průběh a třináct gólů. Jednou se trefil i Tomáš Kundrátek: "Bude to těžký souboj, Pardubicím se daří, mají formu a výborný tým. Nejlepším receptem ale je, neohlížet se na soupeře. Musíme hrát svůj hokej, chceme dodržovat náš systém. Myslím, že pokud tohle splníme, můžeme znovu uspět."

Přerovský rodák nedávno Ocelářům kvůli zranění scházel. Po návratu na led je jeho parťákem v obraně lotyšský kolega Freibergs: "Ralfs je výborný bruslař, má během hry velký přehled, vyhovíme si. V našem týmu ale máme všechny beky na vysoké úrovni, nemám žádný problém si zvyknout na kohokoliv."

Pátečním zápasem startuje Ocelářům dlouhá série venkovních zápasů: "Neřeším, jestli hrajeme doma či venku. Byl jsem před nedávnem chvíli zraněný, proto mám radost, že vůbec hraju. Bez fanoušků jsou ty zápasy docela zvláštní. Vytrácí se trošku výhoda domácího ledu, chybí větší emoce. Abych řekl pravdu, už se těším na moment, kdy znovu pustí lidi na hokej."

Dnes v 18:00 | Muži