Dorost porazil Hradec doma i podruhé

18.03.2023 · Rostislav Niedoba
Dorostenci Ocelářů naplno využili domácí prostředí, v sobotu ve WERK ARENĚ porazili Hradec 5:2 a berou v sérii také druhý bod. Od postupu mezi čtyři nejlepší týmy soutěže je dělí jediná výhra.
ČF2, sobota 18.3.2023
Mountfield HK
5:2
Třetiny: 1:1, 3:0, 1:1  Branky a nahrávky: 17. Kubiesa (Mikula, Sikora), 25. Zielinski (Pohludka, Kubiesa), 36. Sikora (Kubiesa), 40. Rybnikár (Dravecký, Pohludka), 42. Pohludka (Holub, Rybnikár) – 3. Novotný (Aschenbrenner), 52. Novotný (Černý, Pavlík). Rozhodčí: Rapák, Janda – Návrat, Voznička. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 135. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2. Stav série: 2:0.
HC Oceláři Třinec: Milota - Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Ćmiel, Zielinski, Blaha - Sajdok, Pohludka, Sikora, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Granečný, Švančara, Mikula
Mountfield HK: Meišner (41. Petřík) - Pánek, Forejtek, Samek, Vencl, Mráz, Černý, Burda - Voděracký, Jón, Aschenbrenner, Hendrych, Novotný, Vítek, Pavlík, Král, Klíma, Páleník

Třinecká WERK ARENA hostila v sobotním poledni druhé čtvrtfinálové utkání extraligy dorostu mezi Oceláři a Hradcem Králové. Domácí vykročili za postupem do semifinále úspěšně, když zvítězili 5:2. Připsali si tak druhou výhru v sérii a v odvetě v Hradci budou útočit na postup.

Utkání začalo s velkou porcí nepřesností na obou stranách. Po hodně rozkouskovaném úvodu se mohli dostat Oceláři do hry v početní převaze, ale byli to naopak hosté, kteří z protiútoku udeřili. Situaci dva na jednoho zakončil přesnou střelou k tyči Adam Novotný. Třinečtí hráli hodně na kotouči v útočném pásmu soupeře, zatímco Mountfield vyrážel do nebezpečných brejků.

Nakonec použili ještě v první dvacetiminutovce hradeckou zbraň také Oceláři. Matěj Kubiesa ošálil hostujícího obránce kličkou do středu kluziště a střelou mezi betony vyrovnal. Do kabin se šlo tak za stavu 1:1.

Začátek druhé části nabídl trochu slabší podívanou, s výjimkou obrovské šance Hradce už v prvních vteřinách. Po krásné kombinaci ale hosté netrefili prázdnou branku. Pak už úřadovali především Oceláři.

V čase 24:47 využil přesilovku ostrou ranou od modré čáry Aleš Zielinski. V poslední pětiminutovce druhé části se domácí prosadili ještě dvakrát. Nejdříve v pětatřicáté minutě rozvinul síť Samuela Meišnera Petr Sikora. V poslední minutě ho napodobil z druhé strany Michal Rybnikár a Třinec šel do kabin s luxusním náskokem 4:1.

Tři branky Ocelářů ve druhé třetině úplně změnily charakter celého zápasu. Na začátku třetí třetiny navíc hrál Třinec přesilovku, kterou dokázal zužitkovat. Šimon Pohludka nejdříve první ranou minul branku, podruhé už ale pálil přesně. Na ledě bylo rozhodnuto, což se tak projevilo na hře obou týmů. Ve dvaapadesáté minutě už hosté pouze korigovali z hole Adama Novotného na konečných 5:2 pro Oceláře.