Dorostenci berou v nadstavbě první výhru

02.12.2022 · Martina Sikorová
Páteční zápas na ledě Zlína vyšel mladým Ocelářům na výbornou. Svěřenci trenéra Marka Malíka si už v první třetině vypracovali tříbrankový náskok a nakonec si došli pro vítězství 6:1. Premiéru v dorostenecké extralize prožili hned tři hráči deváté třídy - obránce Jakub Marek a útočníci Jonáš Kopačka s Janem Hrčkem.
A3, pátek 2.12.2022
Zlín
1:6
ZS Luďka Čajky
Třetiny: 0:3, 1:2, 0:1  Branky a nahrávky: 21. Heš (Vaculík) - 6. Hrček (Granečný), 13. Sikora, 16. Sajdok (Hladonik, Mrtka), 32. Pohludka, 37. Pohludka (Rybnikár, Holub), 53. Švančara (Sikora, Pohludka). Rozhodčí: Poláček - Maloušek, Hendrych. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 169. Střely na branku: 24:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.
PSG Berani Zlín: Kowalczyk – Kotala, Mořkovský, Sedláček, Uřičář, Lukaštík, Ruml – Paták, Vaculík, Nesrsta, Holba, Valášek, Matula, Pešák, Heš, Klimek
HC Oceláři Třinec: Milota - Blaha, Holub, Byrtus, Mrtka, Solowski, Ćmiel, Marek – Sajdok, Pohludka, Sikora, Rybnikár, Urbánek, Granečný, Švančara, Kopačka, Hladonik, Hrček

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Úvodní třetina patřila Ocelářům. Prvních pět minut se ještě odehrálo relativně v klidu, pak ale Vojtěch Granečný skvěle zapracoval u mantinelu, předal puk před bránu na deváťáka Jana Hrčka. Ten si ho ještě potáhl a zakončil kolem betonu bezmocného Samuela Kowalczyka. Hosté hrozili i dál, nepříjemné nahození od modré například vyslal Radim Mrtka, dobře se prezentoval taky dnes skvělý Šimon Pohludka. Za Berany se připomněl snad jen Jakub Heš, ani on však na lépe hrající Třinec nestačil.

Právě Jakub Heš měl v jedenácté minutě ve vlastním oslabení na holi vyrovnávací branku, nicméně nakonec byl jedním ze soupeřů dobře dostoupen. A tak při té samé početní výhodě přišel trest, prosadil se Petr Sikora! Netrvalo dlouho a Oceláři se hnali do další šance, tentokrát Kowalczyka zachránila boční síťka. Za pár chvil se však strážce žlutomodré svatyně vyznamenal, kdy si svou lapačkou vychutnal unikajícího Šimona Pohludku. Ještě v téže minutě ale Kowalczyk nedokázal další šanci vzdorovat a potřetí kapituloval, gól si po Hladonikově pasu připsal Tobias Sajdok.

To, že oslabení mladíkům z Baťova města svědčí, ukázal start prostřední části hry, kdy hrál Zlín opět ve čtyřech. Obraně soupeře ujel Martin Vaculík, který v mezikruží ještě našel Jakuba Heše a ten přesnou ranou mezi ruku a tělo vrátil svůj tým do zápasu! To už však bylo z pohledu domácích všechno. V polovině základní hrací doby se navíc situace Zlína ještě zhoršila, když se Mořkovský prezentoval ve vlastním pásmu trestuhodnou minelou, namazal Šimonu Pohludkovi a ten suverénním zakončením upravil na 1:4. A do sirény bylo ještě hůře! V šestatřicáté minutě se opět prosadil Šimon Pohludka, který byl zjevně při chuti. Tentokrát nejproduktivnější Ocelář skóroval po objetí branky.

Třetí třetina už se v podstatě jenom dohrávala, moc hokejové krásy jsme si tedy neužili. Deset minut před koncem byly pohřbeny i poslední zlínské naděje, ševci šli do tří a Třinec, který nezaváhal a vzal si time out, udeřil pošesté! Petr Sikora krásně našel volného Robina Švančaru a ten s hokejkou mezi nohama tečoval puk mezi Kowalczykovy betony. Do konce zápasu už se více méně neudálo nic, za zmínku stojí snad jen nepříjemná střela Michala Rybnikára.