Dorostenci mají po úvodním hracím dni na kontě vítězství i porážku

05.08.2022 · Klub
Mladí Oceláři vykročili za obhajobou prvenství v President Cupu. V prvním utkání porazili přesvědčivým rozdílem 5:0 Energii Karlovy Vary. Ve večerním utkání proti Davosu sehráli vyrovnanou partii, ve které se nakonec radovali z vítězství hostující Švýcaři.

Oceláři Třinec
5:0
( 1:0, 1:0, 3:0)
Karlovy Vary
Oceláři Třinec: Milota (Skácel) – Dravecký, Holub, Byrtus, Mrtka, Solowski, Čmiel, Martiňák – Barna, Hebar, Švančara, Granečný, Krišica, Murín, Bláha, Mikula, Pohludka, Urbánek, Weiss, Hladoník, Sajdok.
Karlovy Vary: Psohlavec (Oršulák) – Cipko, Malý, O. Postl, D. Postl, Hynek, Pelikán, Dyk – Holejšovský, Bálek, Pastor, D. Šilhan, Zahejský, Zeman, Váňa, Šuma, Mikeš, Čihař, Poizl, Š. Šilhan, Wardas.
Branky a asistence: 2. Švančara (Barna), 25. Pohludka (Bláha, Dravecký), 43. Švančara (Solowski, Pohludka), 50. Weiss (Švančara, Pohludka), 53. Švančara (Barna)

Úspěšný vstup do turnaje mají také obhájci loňského prvenství. Mladí Oceláři od začátku utkání proti Energii Karlovy Vary dominovali, západočeské obraně pořádně zatápěli zejména Pohludka se Švančarou. Druhý jmenovaný zaznamenal v zápase hattrick a asistenci.

Hlavně si nic nekomplikovat. S touto mantrou usedali do sedaček WERK ARENY fanoušci mladých Ocelářů. A jejich favoriti jim přání splnili beze zbytku. Ve druhé minutě předložil Danny Barna puk Robinovi Švančarovi, který jej ze strany poslal šikovně k pravé tyči. Karlovarští, konkrétně Tobiáš Pastor mohl zanedlouho vyrovnat, proti jeho záměru však byl skvělý Jakub Milota. Zatímco největší devízou defenzivy domácích Ocelářů byl spolehlivě chytající reprezentant, na druhé straně se Psohlavec v brance měl co otáčet, aby odolal najíždějícímu Pohludkovi nebo skvěle hrajícímu Švančarovi. Dvakrát se Pohludkovy šance zastavily právě na karlovarském strážci svatyně. Jenže pak ve 25. minutě vymyslel Vladimír Dravecký jr. skvělou přihrávku na Pohludku, který ve své třetí velké brankové příležitosti uspěl za pomoci odrazu od tyčky - 2:0. Příležitost snížit měl Zeman, na brankovišti znovu čaroval Milota.

Psohlavec ani obrana Karlových Varů nebyla sto zastavovat valící se ocelovou smršť. Karlovarský brankář kapituloval potřetí po přečíslení dva na jednoho, které skvěle vyřešil Švančara. O pět minut později poslali rozhodčí západočeský tým do čtyř a přesilovou hru využil Matěj Weiss. V 53. minutě si úspěšnou spolupráci zopakovali Barna se Švančarou, který tak pečetil vítězství domácích Ocelářů 5:0.

1:3
( 1:1, 0:1, 0:1)
Davos
Oceláři Třinec: Heczko (Skácel) – Dravecký, Holub, Byrtus, Mrtka, Solowski, Čmiel, Martiňák – Barna, Hebar, Švančara, Granečný, Murín, Bláha, Pohludka, Urbánek, Mikula, Weiss, Hladoník, Ostřížek, Sajdok.
Davos: Steinmann (Ruch) – Grünenfelder, Janggen, Minder, Müller, Keppel, H. Aebli, Van der Kaaij, Dunst – N. Aebli, Barandun, Baumann, Hunziker, Körbler, Märki, Schena, Schmid, Soder, Steiner, Weyová, Parrée.
Branky a asistence: 18. Holub (Švančara) – 17. Körbler (Baumann), 37. Dunst (Schena), 60. Märki

Švýcarský Davos ve večerním utkání zvládl velkou bitvu a porazil domácí obhájce loňského prvenství 3:1. Mladí Oceláři museli od 17. minuty zápasu dotahovat jednobrankové vedení švýcarského soupeře. Branka Kimiho Körblera přitom přišla po sérii několika slibných příležitostí, které si domácí hokejisté vypracovali. Nenápadný projektil od mantinelu překvapil Denisa Heczka a našel si místo v síti. Vedení Davosu dlouho nezůstalo, protože po přihrávce Robina Švančary zakončil přesně David Holub.

Vyrovnaný stav platil až do 37. minuty, kdy Anton Dunst od modré čáry nahodil kotouč směrem k brance. Puk se nejspíš otřel o výstroj jednoho z bránících hráčů si samotného brankáře a zamířil za brankovou čáru - 1:2. Vzápětí se Hebar ocitl před švýcarským brankářem Ruchem, který v polovině zápasu vystřídal Gian-Andri Steinmanna, na čerstvého davoského gólmana ale nevyzrál. To před Hezckem bylo v závěru druhého dějství ještě pořádné horko. Niklas Aebli místo střely zvolil přihrávku, kterou domácí obránci dokázali ve spolupráci s brankářem zpacifikovat.

Honba za vyrovnáním se tak plynule přenesla do třetí třetiny. Oceláři si vytvářeli zajímavé brankové příležitosti, podobně zle zatápěl i Davos. Všechny pokusy končily na téměř bezchybných brankářích. V době, kdy Oceláři měli zvýšit tlak a donutit Davos k chybám, se hra začala kouskovat sérií vyloučení. Tím se obrali o cenné vteřiny, které jim zejména v závěru třetí třetiny scházely. Místo kýženého vyrovnání tak vteřinu před koncem základní hrací doby potvrdil vítězství gólem do prázdné branky Jan Märki.