Dorostenec Adam Cedzo: Jsme super parta a to je nejdůležitější

11.10.2020 · Šárka Kolková
Slovenský útočník Adam Cedzo je novou akvizicí letošního kádru dorostenců. Útočnou posilu přivedli Oceláři až z Bratislavy, kde byl patnáctiletý hráč se sedmdesáti body suverénně nejlepším hráčem HK Ružinov i celé soutěže. Jak se mu po dvou měsících líbí v Třinci a kdo ho v hokeji inspiruje?

Dres Ocelářů zatím oblékáš pouhé dva měsíce. Jak se vůbec zrodil tvůj přestup do Třince?

Dohráli jsme zápas a vraceli jsme se autobusem do Bratislavy. Když jsme přijeli, přišel za mnou pan Pavel Janků a říkal, že bychom se měli Třinci ozvat. Nakonec jsem se rozhodl hrát tady.

Bylo těžké se přesunout ze Slovenska do Třince kvůli šířící se pandemii koronaviru?

Ze začátku ano. Byly uzavřené hranice a situace byla komplikovaná. Hranice ale poté otevřeli a já jsem se tady mohl dostat.

Pod Javorovým hraješ chvíli, ale vidíš už nějaké rozdíly mezi českou a slovenskou soutěží?

Každá soutěž je jiná. Pro mě byl rozdíl hlavně v kategoriích. Na Slovensku jsem hrál ještě za žáky, ale tady jsem nastoupil do kategorie dorostenců.

Jak se ti líbí WERK ARENA a zdejší prostředí?

V třineckém prostředí se mi hodně líbí. Podmínky pro hraní jsou tady parádní.

Co říkáš na trenéry a tým?

Oba trenéři jsou skvělí a ví, co dělají. Myslím si, že v kabině jsme si všichni sedli. Jsme super parta a to je nejdůležitější.

V létě ses objevil na domácím třineckém turnaji, President Cupu. Jaké to bylo si po dlouhé době zahrát hokej a líbil se ti turnaj?

Turnaj měl výbornou organizaci. Líbil se mi i přesto, že letos zde bylo málo mužstev. Na druhou stranu bylo pro nás dobré si po tak dlouhé době zahrát.

Minulou sezonu jsi odehrál za HK Ružinov 32 zápasů s bilancí 70 bodů. V dresu s drakem na hrudi ses objevil v nejvyšší soutěži dorostenců sedmkrát a už teď máš na kontě 7 bodů. Prozraď nám, co stojí za tvým výkonem.

Snažím se na bodování moc nemyslet. Hlavně myslím na výkon a na to, jak hraju. To ostatní řeším až potom.

Kdo tě v hokeji inspiruje a proč?

Velkou inspiraci mám v Artěmiji Panarinovi. Obdivuji styl jeho hry.

Studuješ v Třinci nebo dálkově?

Studuji dálkově a školu mám v Bratislavě.

V extralize dorostu jste už hráli ve WERK ARENĚ i na ledě soupeřů. Hraje se ti líp doma nebo venku?

Kdyby šlo jen o mě, je mi to jedno, protože musíme předvést vždy nejlepší hokej. Doma je to ale větší výhoda, protože se nemusíme balit, jet k soupeřům autobusem a dělat další věci. Když na to dojde, nevadí mi to.

Dnes v 18:00 | Muži