Dorostenec Cedzo: Drželi jsme se naší hry a to se nám vyplatilo

11.01.2022 · Šárka Kolková
Třinecké mužstvo dorostenců má za sebou další zápasy ve skupině B o pořadí v play off. Do nového roku vstoupili vítězně a to v obou zápasech. Vítkovicím i Brnu nadělili šest branek. O neobvyklé překvapení se postaral Adam Cedzo, který Kometu sestřelil čtyřmi góly. Nejproduktivnější hráč skupiny a také její nejlepší nahrávač se vrátil k posledním dnům v kádru a zavzpomínal na přátelské klání s výběrem národního týmu.

Dorostenci se vrátili zpátky do rozjetého vlaku, tedy do zápasů o pořadí v play off. Poslední utkání odehráli doma ve WERK ARENĚ 11. prosince. Proto se není čemu divit, že se na led těšil i nejproduktivnější hráč skupiny B. ,,Návrat byl super. Všichni jsme se těšili, že si můžeme znovu zahrát," sdělil Adam Cedzo.

Na programu měli svěřenci trenéra Malíka derby ve Vítkovicích, které jsou ve skupině poslední. ,,Čekali jsme, že to bude náročné, což se i potvrdilo," řekl na adresu ostravského klubu. Třinečtí dorostenci vedli po první třetině 3:0 a po té následující dokonce 4:1. Ale svěřenci trenéra Stránského se zvedli a vyrovnali. ,,Věděli jsme, že jsme byli lepší. Věřili jsme, že gól přijde, ale museli jsme se vrátit k naší jednoduché hře." A taky že přišel, dokonce hned dva. Samotný Adam Cedzo navýšil na 5:4 a o šestnáct vteřin později se nemýlil Šimon Pohludka a upravil na konečných 6:4 pro Třinec.

V sobotu vyjeli Oceláři do moravské metropole, aby mohli změřit síly s Kometou Brno, kterou už ve skupině porazili pod Javorovým jasně 5:0. Ani na jejich ledě nezaváhali a vyhráli vysoko 6:0. ,,Výsledkově to určitě vypadá hezky, ale byly to vyrovnané duely. My jsme se drželi naší hry a to se nám vyplatilo," vypráví o soubojích s moravským klubem.

Třineckému mladíkovi se podařilo něco nevídaného. Soupeře překonal hned čtyřikrát! Přesto to nebylo jeho první čtyřgólové představení. ,,Naposledy jsem něco takového zažil na President Cupu, ale nestává se to každý den a jsem za to moc rád," promluvil o svém výkonu. Za svou show musí také náležitě zaplatit. ,,Zatím jsem nic platit nemusel, ale určitě budu muset donést nějaký koláč. A i brankář bude muset něco přinést," pověděl k výkonu Sebastiana Michalíka, který vychytal za třinecký tým první čisté konto. Celkově se jedná o šestou nulu třineckého kádru v letošním ročníku.

Slovenský hokejista také vzpomínal na přátelské utkání s výběrem české hokejové reprezentace, které třinecký výběr juniorů a dorostenců odehrál 28. prosince. ,,Utkání bylo dobré. Mohlo být z naší strany lepší, protože jsme v něm udělali hodně chyb. Věřím, že hodně mých spoluhráčů se může s nejlepšími rovnat a zaslouží si šanci hrát za svou vlast," sdělil k samotnému utkání a výsledku, které skončilo výhrou národního týmu 5:4 po prodloužení.

Dnes v 17:00 | Muži