Dorostenec Dravecký: Poslední zápasy musíme odehrát vítězně

05.11.2022 · Šárka Kolková
Dorostenci před sebou mají reprezentační přestávku a po ní přijdou na řadu poslední dva zápasy základní části extraligy. Svěřenci trenéra Marka Malíka se aktuálně nachází na prvním místě, ale soupeři jsou bodově na dostřel. Proto musí mladí Oceláři zvládnout oba zápasy. O důležitých duelech, nominaci do slovenské reprezentaci i vlivu táty, který nedávno odehrál 500. zápas v ocelářském dresu, hovoří Vladimír Dravecký mladší.

Vladimíre, konec základní části se rychle blíží. Jak hodnotíš dosavadní průběh soutěže?

Na začátku se na nám nepodařily dva domácí zápasy. Potom jsme se postupně zlepšovali a herně jsme se neustále posouvali. I díky tomu jsme pak nastříleli soupeřům dost branek.

Aktuálně jste v tabulce skupiny C první, váš náskok ale není velký. Jsou týmy letos výkonnostně lepší a je soutěž vyrovnanější?

Myslím si, že všechny týmy v tabulce jsou velice kvalitní. Zbývají nám dva zápasy, musíme je vyhrát.

Jak velkou vzpruhou je pro vás výhra v derby, která vás před závěrečným týdnem poslala do poměrně výhodné pozice?

Věřím, že jsme určitě všichni rádi za tuto výhru, protože derby je derby. Zpříjemnili jsme si náladu před repre pauzou, ale postup ještě nemáme jasný. Máme náskok o pouhý bod.

DOR: HC Oceláři Třinec - HC ZUBR Přerov

Na čem ještě musíte pracovat?

Měli bychom se hlavně zaměřit na taktiku a vyhrávat souboje. No a proměňovat velké šance.

Chodí na tvé zápasy i rodiče?

Ano, na domácí zápasy chodí pořád. Na venkovní ne vždy.

Tvůj táta v Třinci nedávno odehrál 500 zápasů. Dává ti do hokeje nějaké rady?

Samozřejmě! Už toho dost odehrál a má mi co říct.

Dostal jsi pozvánku do slovenského reprezentačního týmu. Jak se těšíš?

Na reprezentaci se těším hodně. Kolektiv jako takový máme super a dostat pozvánku do reprezentačního týmu je vždycky skvělá věc.