Dorostenec Hebar: Jsme jako jedna velká rodina

24.03.2023 · Martina Sikorová, foto: Martin Voltr
Svěřenci trenéra Marka Malíka mají ve čtvrtfinále úspěšně hotovo! Za postupem do semifinále vykročili mladí Oceláři velmi razantně hned na začátku čtvrtého zápasu, když už v čase 06:40 vedli nad Hradcem o tři góly. Autorem trefy na 3:0 byl útočník Andrej Hebar, který si v závěru střihl i bitku.

Třinečtí mladíci odcestovali do Hradce Králové se dvěma mečboly, ten první ale ještě nevyužili. V závěru druhé dvacetiminutovky sice Oceláři snížili na rozdíl jediné trefy, prohře 1:2 ale nezabránili. "Ten zápas nám vůbec nevyšel, Hradec byl od začátku lepší. Ve třetí třetině jsme se zlepšili, ale už jsme to nedokázali zvrátit."

Svěřenci trenéra Marka Malíka tak ve východních Čechách museli přenocovat. Čtvrtý zápas byl na programu o den později už ve dvě hodiny odpoledne, rozebírat předchozí utkání tak nebyl moc čas. A možná to ani nebylo potřeba. "S klukama jsme přesně věděli, co jsme udělali špatně. Večer jsme si to na hotelu vyříkali a řekli si, že budeme hrát stejně jako doma a vyhrajeme. Trenéři nám před zápasem řekli, ať jdeme hrát to, co umíme, to, co nám jde nejlíp. A povedlo se."

Jako klíčový se ukázal hned start zápasu. Časomíra v hale odečetla sotva sedm minut a Oceláři už byli v tříbrankovém trháku. "Na Hradec jsme vletěli. Hned od začátku jsme určovali tempo hry a Hradec pak dostal trošku spršku."

Andrej Hebar povedenou část utkání zakončil v čase 06:40, když svou druhou trefou v play off zvýšil na 3:0 a zařídil střídání soupeřových brankářů. Zlomový moment? "Domino Byrtus mi hodil super puk za beky. Já jsem si ho dojel a dal jsem ho pod víko. Zlomové ale podle mě byly všechny tři góly v prvních sedmi minutách třetiny."

Podruhé dal o sobě Andrej Hebar vědět pouhé čtyři sekundy před závěrečnou sirénou, když se zastal spoluhráče a sklidil pochvalu trenéra. "Jsme jako jedna velká rodina a stojíme jeden za druhým. Máru tam škaredě dohrál jeden z Hradeckých, tak jsem se do něho pustil. Neřeším kolik váží, kolik měří. Prostě jdu."

Třinec nakonec v Hradci vyhrál 5:1, přestože na jeho branku mířilo mnohem více střel. A to v obou zápasech. Proti nim ale v 79 z 82 případů úspěšně zakročil brankář Jakub Milota. "Kuba je skvělý gólman. Víme, že to vzadu máme zavřený."

Dnes v 18:00 | Muži