Dorostenec Sikora: Musíme být koncentrování

29.09.2022 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Marka Malíka se dostali na vítěznou vlnu. Minulý týden porazili po nájezdech Kometu 7:6 a v sobotu si vyšlápli na Vítkovice. Týmu hodně pomohl návrat útočníka Petra Sikory, který naskočil po zranění a po dvou kolech má na kontě pět kanadských bodů za dvě branky a tři nahrávky.

Jak těžké pro tebe bylo sledovat první zápasy, ve kterých jsi ještě spoluhráčům nemohl pomoct a dvakrát jste prohráli?

Byla to škoda, že jsme prohráli hned první dvě kola. Ale na druhou stranu to byl začátek, takže jsem věděl, že se z toho otřepeme a jedeme dál.

Do sestavy ses po dlouhé absenci vrátil až minulý čtvrtek. Jaké pro tebe byly první okamžiky na ledě?

Na ledě jsem si musel zvyknout, protože jsem měl delší pauzu, ale teď už se cítím dobře.

Co bylo jinak ve čtvrtečním utkání proti Kometě, kdy jste sice většinu zápasu prohrávali, nakonec jste ale přestřelku strhli na svou stranu?

Byl to náročný zápas, protože jsme dostávali dost hloupých gólů. Ale nevzdali jsme to, a nakonec vývoj otočili.

Už podruhé jste vyrovnali v posledních minutách při hře bez brankáře. Zaměřujete se i na tohle při tréninku?

Na tréninku se hře bez brankáře vůbec nevěnujeme, ale zkoušíme hodně trénovat přesilovky. Myslím si, že máme dobré hráče na hru v početní výhodě.

DOR: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera

Překopali jste něco i ve vaší hře?

Ve hře jsem nic neměnili. Trenéři jsou spokojeni, jelikož přehráváme soupeře a hrajeme dobrý hokej, jenom škoda prvního týdne. Ale už jedeme opět bomby a snažíme se dostávat co nejméně hloupých gólů.

Jak velkou vzpruhou pro vás obrat proti Kometě vůbec byl?

Výhra nad Kometou nás určitě nakopla. V kabině byla hned větší radost, byli jsme rádi za první výhru.

Naopak Vítkovicím jste nadělili pět gólů a Jakub Milota vychytal první nulu. Jak jsi první derby viděl?

Proti Vítkovicím to byly důležité tři body, protože Vítky jsou vždycky nepříjemným soupeřem.

V tabulce jste aktuálně druzí, ale jen o skóre. Co bude důležité dál?

Musíme být koncentrování. Následující soupeř, Olomouc, je těžký soupeř, ale my si jedeme pro tři body.

Své první dvě utkání v sezoně jsi odehrál s kapitánským céčkem na dresu. Znamená to pro tebe větší motivaci?

Kapitánské céčko neřeším, ale mám na sobě hodně zodpovědnosti.

A jak jsi zatím spokojený s osobními výkony? Po dlouhé absenci jsi ve dvou zápasech nasbíral pět bodů a vypadá to, že ses do formy dostal hodně rychle.

Osobně se mi nehrálo špatně, i když jsem nastoupil po delší době. Hlavní ale je, že tým vyhrává.

Dnes v 17:00 | Muži