Dorostenec Tadeáš Hlávka: Výhra je to nejdůležitější

21.09.2020 · Šárka Kolková
Mladí Oceláři se v sobotu poprvé představili na domácím ledě a proti Vsetínu si nakonec připsali vítězství 6:4. Svěřenci trenéra Marka Malíka sice ve druhé části promrhali svůj dvougólový náskok, do třetí třetiny ale nastoupili jako vyměnění. Pod povedený obrat se velkou měrou podepsal autor hattricku Tadeáš Hlávka.

V sobotu jste se poprvé v letošní sezoně představili doma. Jaké to bylo si ve WERK ARENĚ znovu zahrát?

Kluci i já jsme se na domácí zápas hodně těšili. Pauza byla dlouhá a byli jsme rádi, že jsme se mohli ukázat doma. Zápas jsme však brali jako každý jiný.

První soutěžní utkání jste odehráli na ledě Draků ze Šumperka, ve kterém jste vyhráli 8:0. Jak čtvrteční zápas zpětně hodnotíš?

Hned v první třetině jsme na ně vletěli. Od první minuty jsme jim nedali nic zadarmo a sami jsme do toho dali všechno. Stejné tempo jsme udržovali po celou dobu až do konce.

S druhým soupeřem ze Vsetína jste se potkali už v přípravě a to na Ostrava Hockey Cupu, kde jste vyhráli 7:2. Čekali jste stejný průběh zápasu?

Určitě jsme to nechtěli podcenit. Věděli jsme, že se na nás Vsetín dobře připraví a nepodcení to. Během utkání to šlo jasně vidět.

Už po první třetině jste měli dvougólový náskok, ale po druhé třetině vedl Vsetín 3:2. V čem byla chyba?

Nedokážu přesně popsat, proč se nám ve druhé třetině nedařilo. Polevili jsme a mysleli jsme si, že to půjde samo.

V závěrečné části jste se probudili a soupeři nasázeli čtyři branky. Co vám pomohlo se odrazit?

Během přestávky jsme si toho v kabině hodně řekli. Udělali jsme hodně chyb, ale pak jsme šli do sebe. Nechceme, aby se druhá část tohoto zápasu opakovala i v jiných utkáních.

K výhře nad valašským hokejovým klubem si přispěl hattrickem. Jak jsi to oslavil?

Jsem moc rád, že jsem k výhře mohl pomoct. Výhra je to nejdůležitější, ale velké oslavy nebyly.