Druhý den Frozen Cupu: Kometa ve vedení, čtvrtí Oceláři a poslední Olomouc

11.12.2021 · Šárka Kolková, Patrik Czepiec
V pátek skončil druhý den mládežnického turnaje Frozen Cupu. Domácí tým dnes nestačil na Kometu, s Libercem ale nezaváhal. Naopak brněnská Kometa se dostala do vedení a v tabulce je první. Zítra nás čeká dalších šest zápasů a v 17:15 závěrečný ceremoniál. Nezapomeňte, že všechny zápasy můžete sledovat na YouTube.

První duel dnešního dne nám přinesl souboj Třince a Komety

Naši hráči na úspěch z prvního dne nenavázali. Třinečtí se sice díky Cieslarovi dostali do vedení, ale gól dračího týmu na modrobílý mančaft z Moravy nestačil. V úvodní dvacetiminutovce prohráli 1:2 a v té následující 1:3. Kometa díky oběma skvělým výsledkům brala všechny čtyři body a to díky povedené střelecké aktivitě Sebastiana Banga.

Aktivně začali domácí, kteří se dostali po necelých čtyřech minutách. Jakuba Vávru prostřelil díky perfektní nahrávce Marka Sedláčka Vít Cieslar. Kometa se zvedla a až do konce to byl zápas nahoru dolů. V deváté minutě došlo k vyrovnání. Brněnský kapitán, Tobias Bartes skóroval do odkryté brány a prakticky se začínalo zase od nuly. Hosté se mohli dostat do vedení již o chvíli později, když měl na hokejce puk Mátl, který byl v dobrém postavení, ale jeho akci třinecký Varmus přečetl. Přece jen o necelé dvě minuty později se dostal moravský klub do vedení. Spolupráce Prokeš-Lačňák přinesla ovoce a Ondřej Prokeš prostřelil domácího brankáře. Kometa tak po první minutovce sebrala první dva body. Konec první dvacetiminutovky byl zakončen hromadnou bitkou, ale naštěstí se brzy vše uklidnilo.

Druhá dvacetiminutovka začala pěkně zostra. Oba týmy do toho šláply, nebylo prakticky nic znát na tom, že by výsledek domácí nějak výrazně ovlivnil. Přesto se hned z kraje dostali do vedení hosté. Martin Proch využil pochybení třineckých hráčů ve středním pásmu. Rozjel se svým kolegou k bráně a zde následovně skóroval. Draci pak Kometu ve vlastním útočném pásmu hodně dlouho dusili. Velkou šanci měl na hokejce Michálek, ale ten si na strážce moravské brány nepřišel, ten se naopak vytasil se skvělým zákrokem. Třinecká snaha byla posléze odměněna. Ve dvacáté šesté minutě skóroval Marek Sedláček, jehož střela zařídila vyrovnání. Ve třicáté druhé minutě se však hostům podařilo využít přesilovou hru, a to zásluhou Sebastiana Banga. Útočník Komety ještě necelou minutu a půl před koncem upravil skóre na 3:1 a Kometa tak získala čtyři body. Nejlepším hráčem zápasu byl Marek Sedláček a na straně Komety to byl bezpochyby brankář Jakub Vávra.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno: 1:2, 1:3

Branky: 4. Cieslar, 9. Bartes, 11. Prokeš - 23. Proch, 26. Sedláček, 33. Banga, 39. Banga

Vítkovice braly proti Olomouci všechny čtyři body

Vítkovice šly do tohoto utkání jako lídr, po prvním dni vedli v tabulce. A proti Olomouci nezaváhali. Kohouti se naopak oproti soupeři střelecky trápili. Recept na ně dokázal najít až Patrik Synek, ale to už bylo pozdě. Navíc ostravský klub ovládl první zápas jasně 4:0.

Další moravský souboj nám přinesl duel mezi Vítkovicemi a Olomoucí. Domácí se prosadili už po třiceti čtyřech vteřinách. Jan Pross překonal olomouckého brankáře a poslal svůj celek do vedení. Další střelecká trefa přišla ze strany Vítkovic v sedmé minutě, ve které se prosadil Alex Stankovič. Ve čtrnácté minutě se ke kotouči dostal Lukáš Dybal a ten prostřelil Čisarika, díky této brance navýšil domácím vedení. Hostující celek, tedy Vítkovice se ještě prosadily padesát dva vteřin před koncem, a to díky přesnému zásahu z hokejky Dominika Lakatoše. Tímto gólovým přídělem uzavřeli Vítkovičtí první zápas a získali první dva body. O ty druhé dva si řekli v následující dvacetiminutovce, ale to ještě předbíháme. Ve třicáté druhé minutě otevřeli střelecké konto domácí, Olomouc. Střeleckou bombou otevřel další část zápasu Patrik Synek a Olomouc poprvé v tomto utkání vedla. Ne však na dlouho. Vítkovice zareagovaly ve třicáté čtvrté minutě, když se do brány dostala přesná trefa Alexe Pavlíka a pod Javorovým bylo vyrovnáno. Vítkovice pak potvrdily své vítězství poslední brankou v čtyřicáté minutě, ve které se nemýlil Šimon Timko. Vítkovice získaly všechny čtyři body, naopak Olomouc vyšla bodově naprázdno. Nejlepším hráčem na straně vítězného mužstva byl vyhlášen Dominik Lakatoš a na straně Olomouce to byl brankář Denis Košta.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera: 0:4, 1:2

Branky: 1. Pross, 7. Stankovič, 14. Dybal, 20. Lakatoš - 32. Synek, 34. Pavlík, 40. Timko

Sparta a Liberec si body rozdělily

Třetí zápas dnešního dne byl vyrovnaný. Oba celky bojovaly a nedaly si nic zadarmo. První zápas ovládli Pražané s rudým S jasně 5:0. Tygři se ale v druhém utkání vzchopili a byli přesnější v zakončení a zvítězili 5:3. Oba celky si tak body rozdělily.

I když se nám po první dvacetiminutovce zdálo, že Sparta bude mít i další dva body, Liberec zabral. Po prvních čtyřiceti vteřinách se ujali vedení domácí, a v tomto zápase tak byla vedena pražská Sparta. Eliáš Zenkl otevřel svou rychlou akcí skóre zápasu. Další tažení Sparty bylo odměněno v sedmé minutě, když liberecký Eder nestačil na střelu Štěpána Kužmy. Ve třinácté minutě hráči rudého S znovu zaútočili a podruhé se trefil Eliáš Zenkl. Dělovkou pak Edera překvapil obránce Chasan Bažev. Pětigólovou páradu zakončil obránce Oldřich Kubík. Sparta tak po první dvacetiminutovce získala jednoznačně dva body a mohla se opřít o skvělé výkony brankáře Jakuba Synka, který za svá záda nepustil žádnou střelu.

Liberečtí Tygři hráli v předchozích dvaceti minutách dobře, ale žádný střelecký pokus se do brány neujal, ale jejich aktivita byla odměněna až v následující části. Třicet devět vtřein po odpískání druhého zápasu se Tygři ujali vedení. Sparťanského Přikryla překonal Dominik Křeček. Liberec se navíc dokázal dostat do vedení, přesný zásah vyslal do brány Radim Železný. Tygři však vedení neudrželi dlouho. Pozornosti brankáře unikl Jan Čech, jenž snižoval. Vzápětí ve dvacáté šesté minutě prostřelil sparťanského strážce brány Michal Němec, jehož trefa zamířila přesně za Ederová záda. Jenže sparťané si nedali pozor na libereckého tahouna, ten ujel Sparťanům dokonce dvakrát. Nejprve se Alex Bartovič prosadil v dvacáté osmé minutě. Na tuto akci ještě domácí dokázali zareagovat přesnou trefou z hokejky Matyáše Kubáni. V třicáté osmé minutě znovu skóroval ze samostatného úniku Alex Bartovič. Konečný výsledek zpečetil ve čtyřicáté minutě Martin Šmucr a Liberec dostal druhé dva body. Hvězdou zápasu byl na straně domácích Dominik Eder a mezi hostími Štěpán Kužma.

HC Sparta Praha - HC Bílí Tygři Liberec: 5:0, 3:5

Branky: 1. Zenkl, 7. Kužma, 13. Zenkl, 18. Bažev, 18. Kubík - 22. Křeček, 24. Železný, 25. Čech, 26. Němec, 28. Bartovič, 38. Kubáni, 38. Bartovič,  40. Šmucr

Mladíci Brna usilují o ovládnutí turnaje

Ani jednou v rámci druhého hracího dne neklopýtla brněnská Kometa. Právě její souboj s Vítkovicemi byl vyvrcholením sobotního programu. Hráči z jihomoravské metropole se totiž s Ostravany utkali v přímém souboji o post prozatímního vůdce tabulky. I když Ridera otevřela skóre obou vzájemných duelů, Brno pokaždé zavelelo k úspěšnému obratu a celkově je už na 10 bodech.

Vítkovická euforie po trefě Šimona Timka z předchozího zápasu, kdy šikovné křídlo rozhodlo o výhře nad Libercem necelou vteřinu před koncem, trvala i nadále. Už ve třetí minutě se prosadil na Frozen Cupu velmi nebezpečný Jan Proch. Kometa se ovšem nevzdala, Tobiáš Lačňák individuálně srovnal a rozhodnutí na počátku 18. minuty zápasu přinesl Tadeáš Veverka. Ostravané v nervózním závěru inkasovali ještě dvakrát a prohráli v poměru 1:4. Také druhý duel mezi těmito týmy byl dlouho vyrovnaný, jelikož na gól vítkovického Dominika Lakatoše reagoval v polovině partie Tobias Bartes. Závěrečný zásah obstaral necelých pět minut před koncem Sebastien Bango a poslal Kometu do čela. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jan Proch a Šimon Timko.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera: 4:1, 2:1

Branky: 3. Proch, 8. Lačňák,18. Veverka, 19. Bango, 19. Bango - 24. Lakatoš, 31. Bartes, 36. Bango

Oceláři napravili reputaci

Třinečtí hokejisté se v MINI WERK ARENĚ prali proti Liberci o možnost zahrát si v neděli o čelní místa tabulky. Poté, co Oceláři dopoledne nestačili na brněnskou Kometu, se po obědě vytáhli třemi získanými body. Bílí Tygři ještě v prvním utkání bojovným výkonem dosáhli na remízu, ale pak už se museli spokojit s těsným nezdarem.

Celý dvojzápas měl vzhledem k průběhu paradoxní vyústění. První střetnutí totiž jasně ovládali Oceláři, jejichž převahu ovšem gólově zužitkoval umístěnou střelou tahem pouze David Michálek. Aspoň bod tak Bílým Tygrům 89 vteřin před koncem vynesla symbióza mezi Alexem Bartovičem a zakončujícím Matyášem Čakajíkem. Odvetě naopak diktovali tempo liberečtí hráči, kteří na inkasování po 20 vteřinách z hole Marka Sedláčka reagovali zásluhou Maxima Bartka ještě v téže minutě. Pak nevyužili ani pětiminutovou přesilovku po faulu na Dominika Křečka. A Slezané trestali. Se štěstím procedil kotouč za gólmana Dominika Edera Michal Počarovský, čímž Třinci vystřelil dva body za výhru 2:1. Na straně třineckých byl vyhlášen hvězdou zápasu David Michálek a na straně libereckých Tygrů to byl Alex Bartovič.

HC Oceláři Třinec - HC Bílí Tygři Liberec: 1:1, 2:1

Branky: 10. Michálek, 17. Čakajík - 21. Sedláček, 21. Bartek, 38. Počarovský

Sparta v těsném duelu s Olomoucí získala tři body, Kohouti po vyrovnané první dvacetiminutovce se nedokázali prosadit

Kohouti věděli, že po předchozím nezdaru s Vítkovicemi musí zabrat. Pražské mužstvo naopak vytěžilo dva body s Libercem. Vyrovnaný začátek přidělil oběma týmům bod, v následujícím duelu byla ale lepší Sparta, která se zmocnila dvou bodů.

Olomouc, jako domácí celek vstoupila do utkání lépe než přažský celek. Hned v první minutě se prosadila akce Liptaj-Synek, ve které zakončoval Milan Liptaj. Kohouti následně soupeře zaskočili ve čtrnácté minutě, když se naplno prosadil Daniel Krkoška. Mančaft z hlavního města však nezaváhal a stihl ještě vyrovnat. V čtrnácté minutě si nedal pozor na tvrdou střelu Adama Tábora a hosté snížili. K vyrovnání došlo v osmnácté minutě, když nestačil Košta na zásah z hokejky Eliáše Zenkla. Bod patřil jak Olomouci, tak Praze.

Další dva body však patřily hostům. Sparta se sice na delší chvíle usadila v útočném pásmu, domácí je ale překvapovali svými útočnými tahy. Hosté ale byli lepší a přesnější v zakončení, navíc brankář Jakub Synek se vytasil s excelentním zákroky. Sparťanům se podařilo skórovat v dvacáté čtvrté minutě, díky neomylné trefě Erika Budaeva. V šestadvacáté minutě střílel Eliáš Zenkl, který zakončil do horní šibenice. I přes velkou aktivitu domácích, Olomouc nedokázala vyrovnat a musela se tak spokojit s bodem, za to Sparta bere body tři. Na straně domácích byl zvolen nejlepším hráčem týmu Daniel Krkoška, na straně hostí byl právem zvolen Jakub Synek.

HC Olomouc - HC Sparta Praha: 2:2, 0:2

Branky: 1. Liptaj, 13. Krkoška, 14. Tábor, 18. Zenkl -24. Budaev, 26. Zenkl