Druhý zápas v sérii nám vždycky jde, směje se Marko Daňo

03.04.2023 · Šárka Kolková
Oceláři urvali druhý zápas v sérii s Pardubicemi a jednoznačně zvítězili 3:0. Velké srdce bojovníka ukázal několikrát Marko Daňo. Gólově se mu sice nedaří, ujížděl sám na bránu a Romana Willa nepřekvapil. "Trochu zle jsem to trefil," přiznává. Za to tvrdých ran dostává a sám dává dost.

Třinecký bojovník ukázal obrovskou sílu ve chvíli, když jej srazil puk. Vstal a vrátil se zpátky do hry. „Dostal jsem to do hlavy, ale naštěstí jsem v pořádku. Poté jsme nevyužili přesilovku, ale asi nás nakoplo. Ve třetí třetině jsme se pak snažili otočit hru na naši stranu. A třetím gólem jsme si udělali větší náskok. Bojovali jsme a zvládli to až do konce.“

Oba týmy mají síly vyrovnané, ale dnes byl jednoznačně lepší Třinec. „Vypadá to tak, že druhý zápas v sérii nám vždycky jde. A dnes to bylo vidět. Měli jsme chuť a chtěli jsme jít za vítězstvím. Naši fanoušci byli skvělí. Chci poděkovat všem, kteří přišli. Věřím, že ten další zápas zvládneme uděláme další krok k vítězství v sérii,“ velí slovenský snajpr.

Ocelářům se povedlo vynulovat Lukáše Sedláka, který dnes nebyl vůbec vidět. „Musíme si ale dávat pozor na všechny hráče. Lukáš je výborný hráč se zkušenostmi z KHL a NHL. Dnes se nám dařilo a základ byl v tom, že jsme jim nedali žádnou šanci v přesilovce, kterou mají velmi dobrou. Byli jsme oproti včerejšku disciplinovaní. Ve hře pět na pět to bylo velmi vyrovnané. My jsme byli ti šťastnější. Na konci třetin jsme dali góly, což bylo rozhodující. V konečné fázi hry jsme si to už pohlídali.“

Hráči s ocelovým srdcem v hrudi ví, že to stále může být ještě lepší. Pardubice navíc narazily na výborně chytajícího Ondřeje Kacetla, který opět čaroval. „Dnes do toho dali všichni maximum. A Káca nás skvěle podržel vzadu. Čistili jsme to před bránou. Samozřejmě, měli nějaké šance, ale vše jsme uklidili. A to štěstíčko k tomu patří. Člověk si jde za vítězstvím a my jsme tomu věřili od začátku. Byli jsme odměněni, protože jsme si za tím šli a tvrdě pracovali.“

Marko se zatím nemůže naladit na tu správnou notu, protože se střelecky moc neprosazuje. Věří však, že smůlu brzy prolomí. „Každý zápas dělám to stejné. Šel jsem sám na bránu, ale trochu zle jsem se trefil. Šance přicházejí a já věřím, že to konečně začne padat a začnu mužstvu pomáhat i v produktivitě. Stále je třeba tomu věřit a dělat stejné věci,“ uzavírá Daňo.

Dnes v 18:00 | Muži