Dva Oceláři v nominaci na Hlinka Gretzky Cup

25.07.2022 · Martina Sikorová, foto: Ronald Hansel (Juniorský hokej)
Letenku do kanadského Red Deeru na prestižní Hlinka Gretzky Cup pro sebe vybojovali i dva Oceláři. Do českého národního týmu byl nominován obránce Marek Ročák, se Slovenskem do zámoří odcestuje útočník Adam Cedzo.

Obránce Marek Ročák s českou osmnáctkou absolvoval přípravný kemp v Rokycanech a v Davosu následně nevynechal ani jedno ze tří utkání proti Švýcarům. O den později se třinecký bek dočkal nominace taky na samotný Hlinka Gretzky Cup. “Každá pozvánka do reprezentace pro mě znamená hodně, ale nominace na Hlinka Gretzky Cup je obzvlášť speciální, protože se jedná o velmi prestižní turnaj. Moc se na něj těším,” hlásí nejmladší člen extraligového týmu Marek Ročák.

Významnost turnaje si uvědomuje i druhý z nominovaných Ocelářů, útočník Adam Cedzo. Slovenský talent s reprezentací absolvoval přípravu v Popradu a v úterý zamíří směr Kanada. “Znamená to pro mě hrozně moc. Dostal jsem velkou příležitost se ukázat a dám do toho všechno,” říká nejproduktivnější třinecký dorostenec uplynulého ročníku Adam Cedzo.

Turnaj pro reprezentanty do 18 let se v kolébce hokeje uskuteční v termínu od 31. července do 7. srpna. Český tým ve skupině vyzve soupeře z Finska, Německa a USA, na Slováky čekají Kanada, Švýcarsko a Švédsko.

Před oficiálním zahájením Hlinka Gretzky Cupu se v Red Deeru odehrají také poslední přípravné duely. Češi v nich nastoupí proti Švýcarům a na Slovensko čeká zapeklitá zkouška proti Američanům.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice