Extraliga má 50miliontého návštěvníka. Fandí Ocelářům!

29.10.2018 · Martin Stebel
"Extraligové zápasy navštívilo od doby, kdy se jako samostatná česká soutěž hraje, celkem 49 995 932 diváků," uvedl ve čtvrtek večer na svém twitterovém účtu redaktor České televize Ondřej Zamazal, který se statistikám nejvyšší soutěže dlouhodobě věnuje a spolupracuje na nich s vedením Tipsport extraligy. "K dosažení padesátimilionové hranice tak chybí pouze 4 068 návštěvníků," doplnil.

Jelikož v třinecké WERK ARENĚ utkání 13. kola mezi Oceláři a Mladou Boleslaví startovalo už v 17:00 hodin a na ostatních stadionech se úvodní buly vhazovalo později, bylo velmi pravděpodobné, že magická hranice v počtu návštěvníků padne právě pod Javorovým. Jako v pořadí 4068. fanoušek prošel turnikety nejkrásnější extraligové arény pan Radek Cieslar.

Ještě v pátek přitom absolutně netušil, že jubilejním návštěvníkem bude právě on. Tuto radostnou zprávu mu Oceláři oznámili teprve v neděli odpoledne, kdy z rukou výkonného ředitele klubu Marka Chmiela převzal poukaz v hodnotě 5 000,- Kč na kurzové sázení od titulárního partnera Tipsport extraligy ledního hokeje, dále také permanentní vstupenku na zápasy svého oblíbeného týmu v příští sezoně od BPA Sport Marketing a také originální dres Ocelářů, který svěřenci trenéra Varadi používali letos v létě v rámci předsoutěžního období.

Radku, srdečně gratulujeme. Jak jste tuto radostnou zprávu přijal?

Abych řekl pravdu, ze začátku jsem vůbec nevěřil, že jsem něco vyhrál. Myslel jsem, že si někdo dělá legraci, že to bude nějaký fór. Až když k nám během nedělního utkání přišel moderátor Kmín a výkonný ředitel klubu pan Chmiel, uvěřil jsem. Bylo to velmi milé překvapení. Co vám budu povídat, je to velké štěstí a trochu náhoda (usmívá se).

Ceny pro jubilejního návštěvníka extraligy jsou ve správných rukou. Oceláře totiž podporujete dlouhé roky...

Ano, třineckému hokeji už aktivně fandím opravdu mnoho let. Když jsem byl dítě, bral mě na hokej táta. Tehdy jsem ale ještě na zápasy nechodil moc často. Pravidelně chodím od roku 1997, kdy jsem si poprvé pořídil permanentku. Snažím se být na každém utkání. Vyrůstal jsem v Třinci, momentálně s rodinou bydlíme ve Vendryni.

Do WERK ARENY chodíte spolu s nejbližšími?

Ano, jsme taková hokejová rodina, žijeme tím. Do WERK ARENY chodím s manželkou a na hokej beru taky obě děti. Syn Igor má šest let, druhou sezonu s námi chodí fandit také dcerka Agátka, které jsou teprve čtyři roky. Hokej nás všechny moc baví.

Máte v ocelářském kádru nějaké konkrétní favority?

K oblíbencům určitě patří Rosťa Martynek, který je ve Vendryni mým kolegou a zároveň sousedem. Dále bych rozhodně uvedl Martina Adamského a Jirku Polanského. Tihle dva už prostě k Ocelářům patří, beru je jako klubové srdcaře.

Co říkáte letošním výkonům třineckých hokejistů?

Abych byl upřímný, zatím to není úplně ono, vidím tam nějaké rezervy. Věřím ale, že se to brzy dostane do starých dobrých kolejí. Vždy říkám, že raději si projít drobnou krizí na začátku sezony, než mít horší období na konci. Myslím si, že Oceláři nám ještě letos předvedou pravou sílu!

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno