Filip Hrůzek: V přípravě jsme si sáhli na dno

24.07.2020 · Jakub Kotajny
Junior Filip Hrůzek ještě v minulé sezóně patřil mezi základní kameny dorostenecké obrany, několikrát však nakoukl i do starší kategorie, kde dokonce dokázal vsítit jednu branku. Po nečekaném konci soutěže se ale nejproduktivnější obránce třineckého dorostu mohl naplno věnovat přípravě před nadcházející sezónou, ve které již pevně zakotví do juniorské kategorie.

Jakým způsobem probíhala příprava během karantény? Měl jsi naordinovaný nějaký speciální individuální trénink?

V karanténě jsem trénovál sám nebo s mým trenérem, jinak nic speciálního nebylo.

Během května se na webu objevil nouzový tréninkový plán, jak jsi zvládal cvičení v domácích podmínkách?

U nás v Šumperku, odkud pocházím, jsme měli spoustu možností, kde trénovat. Například workoutová hříště, atletické stadiony a různé okruhy v lese. Zvládal jsem to tedy úplně v pohodě, měl jsem dost prostředků k trénování.

Jak vypadala vaše letní příprava? V čem se lišila od těch ostatních? Je něco, co bys vyzdvihl?

Letní příprava probíhala jako obvykle, nějaké hry, hodně běhání a posilování. Vyzdvihl bych fakt, že jsme si snad všichni sáhli na dno, což nám snad pomůže v následující sezóně. Jediné, co mě mrzí je, že jsme bohužel neměli žádné soustředění.

V minulých dvou sezónách jsi už do juniorské kategorie několikrát nakoukl, teď se mezi juniory přesouváš nadobro. Jaké jsou tvé pocity? Liší se tréninky nějak výrazně oproti dorosteneckým tréninkům?

Určitě se těším! Myslím si, že jsme dobrá parta, bavíme se každý s každým. Tréninky jsou dost rozlišné, tempo je vyšší a kluci silnější.

Dáváš si nějaký cíl, čeho chceš v sezóně dosáhnout? Ať už to jsou branky, asistence, nebo jen nabírání zkušeností...

Chtěl bych hrát rozhodně důrazně, ale především být více disciplinovaný než minulý rok. V něm jsem nasbíral přes sto trestných minut. Kanadské body moc neřeším, ale budu se snažit hrát i ofenzivně.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno