Filip Zadina: Oceláři? Bylo to skvělé období!

17.12.2020 · Martin Stebel
Za Oceláře letos absolvoval sedmnáct zápasů, ve kterých zaznamenal osm branek a šestkrát asistoval. Další čísla už ale dynamický útočník pod Javorovým nepřidá. Ještě v aktuálním týdnu totiž FILIP ZADINA odlétá za "velkou louži", kde brzy zahájí kemp před startem letošní NHL. Na třineckou zkušenost ale nezapomene.

Když se začátkem srpna domluvil na angažmá u Ocelářů, původní dohoda zněla tak, že by česká jednička NHL draftu 2018 měla v týmu z WERK ARENY působit do poloviny listopadu. Nakonec byl jeho pobyt ještě o měsíc delší: "Chci znovu poděkovat celé organizaci, že jsem mohl za Oceláře nastupovat. Na tohle období budu vzpomínat velmi rád, bylo to parádní. Tým byl velmi silný, šlapal výborně, trenéři i spoluhráči byli skvělí. Na ledě to byla pohádka, sbírali jsme body, hodnocení je proto jen pozitivní. Je jasné, že kluky budu pozorně sledovat i ze zámoří. Snad letos znovu udělají nějaký úspěch."

Pod vedením Václava Varadi a svého otce Marka prožil opravdu výborné časy. A to jak z osobního hlediska, tak především viděno optikou týmu. Po předchozím ročníku v barvách Rudých křídel si proto v tomto směru rozhodně polepšil: "Minulý rok s Detroitem se nám nedařilo a najednou jsem byl v týmu, který naopak skoro non stop vyhrával. Byla to fakt příjemná změna. Po pár letech jsem si znovu zkusil extraligu a musím říct, že její úroveň není vůbec špatná. Je tady spousta šikovných hráčů, opravdu jsem byl mile překvapen," říká hráč, který své první hokejové krůčky udělal ve čtyřech letech pod dohledem svého táty ve staré Werk aréně na Lesní.

Třineckou extraligovou misi přitom odstartoval smolně. V polovině září, v době kdy začínal nový ročník, museli Oceláři informovat o jeho zdravotní indispozici: "Když někdy v polovině září přišlo zranění, tak jsem si v duchu říkal "Ach Bože, proč zrovna teď?" Hrozně jsem se těšil na hokej a právě teď musím být mimo. Pak ale začátkem října přišel celostátní lockdown a stejně se skoro měsíc nehrálo. Aspoň jsem se stačil uzdravit a vrátit se na led. Vynechal jsem proto vlastně jen dva zápasy. Všechno zlé je někdy k něčemu dobré."

Vánoce už klepou na dveře, ale mladý útočník nyní v hlavě nosí jiné, striktně pracovní myšlenky: "V pátek ráno už letím do Ameriky, spolu se mnou cestuje také Filip Hronek. Po příletu do zámoří musíme podstoupit sedmi až desetidenní karanténu, musíme jít na testy. Těsně po Vánocích bych se pak měl připojit k týmu. Měli bychom se všichni setkat v naší aréně v Detroitu. Od 30. prosince by měl začít tréninkový kemp, zatím ještě s menším počtem hráčů. Co mám poslední zprávy, tak nový ročník NHL by mohl odstartovat okolo 20. ledna. Vše se ale teprve teď intenzivně řeší," popisuje svůj program pro nejbližší období.

Detroit v minulé sezoně opravdu nezářil. Po základní části NHL byli Red Wings týmem s nejmenším počtem bodů. Jaké jsou tedy ambice pro následující ročník? "Sám od sebe čekám lepší výkony, chtěl bych být větším přínosem. Co se týče týmu, tak máme v kádru několik nových kluků a těžko teď odhadovat, jak si kolektiv po tak dlouhé pauze bez hokeje sedne. Rozhodně bychom ale chtěli prožít lepší sezonu, než byla ta minulá. Pokud by se nám dařilo tak dobře, jak tomu bylo s Třincem, určitě bych se nezlobil!"

Foto: sports.yahoo.com

Dnes v 17:30 | Jun.