Generali Česká Cup: ve čtvrtek ocelářské derby!

05.08.2020 · Martin Stebel
Po úterní zahajovací konfrontaci proti Přerovu čeká třinecké hokejisty další letní pohárová prověrka. Tentokrát se svěřenci Václava Varadi a Marka Zadiny představí na kluzišti Ostravar arény. Moravskoslezské derby odstartuje v 17:30 a také ve čtvrtek můžete duel sledovat v přímém přenosu na webu HokejkaTV.cz.

HC Vítkovice Ridera

Ostravský kádr prošel po konci předchozího ročníku poměrně turbulentní proměnou. V kolonce odchodů figuruje několik interesantních jmen jako například Bukarts, Výtisk, Stránský či Roman. Nutno však dodat, že vedení klubu se naopak podařilo získat adekvátní posily - modrobílý dres s rytířem Vítkem na prsou budou znovu hrdě nosit velezkušení navrátilci - obránce Polák a útočníci Irgl s Krenželokem. Nedávno se s ostravským oddílem domluvil na hostování do konce ledna 2021 také extřinecký Marosz, který je nově kmenovým hráčem prvoligového Kladna.

V úvodním střetnutí Generali Česká Cupu se Ostravané představili na ledě Zlína. Ačkoli svěřenci hlavního kouče Mojmíra Trličíka na stadionu Luďka Čajky vedli, nakonec s Berany těsně padli 3:4. "Nedal se čekat líbivý hokej, ale na úvod sezony nabídl zápas mnoho zajímavých šancí. Domácí si jich vytvořili více, ale i my jsme jich několik měli, jenže jsme je neproměnili. Pokud nevyužijete šance, nemůžete ve Zlíně vyhrát. Byl to první zápas po dlouhé pauze, výborný výkon brankáře a pochvala také nejmladšímu hráči Tomáši Machů, kterému se premiéra vydařila gólově i výkonem," hodnotil úterní duel vítkovický trenér.

Minulé utkání Vítkovic:

PSG Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)

Branky: 40. Herman (Nosek), 42. Šlahař (Fryšara), 44. Řezníček (Fořt), 57. Šlahař (Honejsek, Nosek) – 9. Machů (T. Kubalík, Werbik), 43. Marosz (Mallet, Irgl), 60. Demel.

Sestava HC Vítkovice Ridera: Dolejš – Machů, Trška, Koch, Kubeš, L. Kovář, Demel – Irgl, J. Hruška, Fridrich – Bernovský, Marosz, Schleiss – Baláž, Mikyska, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Šišovský.

Z kabiny Ocelářů

Obhájci extraligového zlata vstoupili do pohárových bojů pravou nohou. Navzdory tomu, že proti outsiderovi z Přerova nechali odpočívat mnoho klíčových opor a inkasovali jako první, v dalším průběhu diktovali tempo hry a moravského soka jednoznačně přetlačili. "Měli jsme ve hře kluky, které chceme vidět pořádně v akci. Chopili se toho dobře, odvedli slušný výkon. Zápas nám ukázal dobré věci, ale také odhalil drobné chybičky," řekl asistent Marek Zadina, který diplomaticky naznačil, s jakým týmem Oceláři do čtvrtečního klání nastoupí: "Sestavu teprve doladíme, musíme si k tomu sednout a důkladně vše promyslet. Uvidíme, jaký bude po úterku zdravotní stav všech našich hráčů. Každopádně čekáme kvalitní zápasovou prověrku, proti Vítkovicím to je vždy specifické. Necháme se překvapit, s čím na nás soupeř vyrukuje."

Střetnutí proti Zubrům z Přerova vyšlo na podtrženou jedničku Aronovi Chmielewskému. Rodák z Gdaňsku se v úvodním pohárovém testu bodově pořádně "rozvášnil" (2+3): "Hlad po hokeji byl velký. Minulá sezona skončila velice rychle, pak jsme strašně dlouho trénovali a každý z nás už chtěl zase hrát. Musím znovu poděkovat Kovařčíkům. Hrajeme spolu prakticky od doby, kdy jsem do Třince přišel. Už to bude nějakých šest let a hraje se mi s nimi dobře. Jak to ale trenéři nakonec poskládají, to bude jejich věc. Noví kluci se představili velmi dobře, ukázali svůj potenciál."

Minulé utkání Ocelářů:

Oceláři Třinec - HC Zubr Přerov 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Kurovský (Chmielewski), 6. Husák (J. Mikúš), 13. Chmielewski (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 26. M. Kovařčík (Chmielewski), 39. R. Veselý (Zahradníček, F. Haman), 47. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Chmielewski), 54. Chmielewski (O. Kovařčík) – 4. Štefka (Süss), 22. Süss (Hrabal, L. Forman).

O zápase

Termín utkání: čtvrtek, 6. srpna 2020, 17:30
Místo utkání: Ostravar aréna, Ostrava – Zábřeh
Onlajn přenos: onlajny.com
Video přenos: HokejkaTV

Další program Ocelářů

3. kolo GČC: út. 11.8. od 17:00 - HC Oceláři vs. PSG Berani Zlín
4. kolo GČC: čt. 13.8. od 17:30 - PSG Berani Zlín vs. HC Oceláři
5. kolo GČC: út. 18.8. od 18:00 - HC Zubr Přerov vs. HC Oceláři
6. kolo GČC: čt. 20.8. od 17:00 - HC Oceláři vs. HC Vítkovice Ridera

Čtvrteční derby utkání má stejně jako zápas ve WERK ARENĚ výrazné kapacitní regulace. Veřejnou akci může aktuálně v uzavřeném prostoru v Moravskoslezském kraji navštívit maximálně 500 účastníků (včetně hráčů, trenérů, organizátorů, novinářů apod.). To v praxi znamená, že do ochozů Ostravar arény bude moci být vpuštěno maximálně 400 diváků, navíc rozdělených do sektorů po 100 lidech a tak, aby seděli vždy ob sedadlo a každá druhá řada zůstala kompletně volná, aby došlo k udržení bezpečnostních rozestupů.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary