Hostem Dračího studia bude Lukáš Krajíček

26.04.2021 · Martin Stebel
Dračí studio, které vysílá každý hrací den Ocelářů v rámci letošního play off, nebude scházet ani v pondělí, kdy finálová série pokračuje ve WERK ARENĚ pátým duelem. Hostem po šestnácté hodině bude bývalý obránce a kapitán třineckého týmu LUKÁŠ KRAJÍČEK.

Lukáš Krajíček se narodil 11. března 1983. Vicemistr světa z roku 2006 má opravdu pestrý hokejový životopis. Rodák z Prostějova byl v roce 2001 draftován Floridou. V rámci NHL poté postupně oblékal dresy Vancouveru, Tampy Bay či Philadelphie, kde si v polovině roku 2010 zahrál finále Stanley Cupu. Ze světových šampionátů má jedno stříbro a dva bronzy. Krajíček byl účastníkem olympiády v ruském Soči.

V létě roku 2010 se domluvil na spolupráci s Oceláři a jak se nakonec ukázalo, bylo to oboustranně skvělé rozhodnutí. V dubnu 2011 oslavil s třineckým týmem historický první titul. Následně pět a půl sezony hájil barvy běloruského účastníka KHL - Dynama Minsk. Začátkem listopadu 2016 však byla vzájemná dohoda ukončená.

Příští tři roky tak znovu oblékal třinecký extraligový dres a plnil funkci kapitána. I když byl v sezoně 2018/19 na ledě při předávání mistrovské trofeje, sám se za vítěze nepovažuje. "Když mi někdo řekne, že mám dva tituly, opravím ho. Mám jen jeden. Sice jsem odehrál dostatek zápasů v základní části, ale pohár se uděluje za play off, a do něho jsem nenastoupil. Myslím si, že to tak berou všichni hokejisté, když nezasáhnou do play off."

Kariéru definitivně ukončil v sedmatřiceti letech, stalo se tak v létě 2020. Velezkušeného zadáka zastavily zdravotní problémy s jícnem. "Je těžké vypíchnout z celé kariéry jen jednu věc, ale nejvíce si vážím prvního titulu s Třincem. Hrajete pro to, abyste vyhrával a to, že jsem zvedl nad hlavu pohár za vítězství v extralize překonalo i finále Stanley Cupu," prozradil Lukáš Krajíček.