Hra je tvrdá, ale fér, myslí si o čtvrtfinále Chmielewski

20.03.2022 · Patrik Czepiec
Moravskoslezské derby ve čtvrtfinále extraligy se zatím dle očekávání nese ve znamení urputné přetahované. V jednom však přece jen překvapilo. Hraje se velmi čistě a bez větších šarvátek. Ani těsné okamžiky obou dosavadních duelů nepomohly ke vzplanutí vášní. "Uvidíme, jak to bude dál, ale zatím se každý snaží o co nejméně oslabení," zdůvodňuje Aron Chmielewski, který se přesto do jedné strkanice v průběhu druhého čtvrtfinále (2:1) vnořil.

Arone, v sobotu jste Vítkovicím dovolili v první třetině jedinou střelu, i o den později jste byli v úvodu jasně aktivnější. Daří se vám zatím vstupy do zápasů?

Snažíme se hrát zodpovědně zezadu a čekat na příležitosti. Na gól jsme si počkali v neděli docela dlouho, podařilo se nám ho vstřelit až sedm vteřin před koncem druhé třetiny v přesilovce. Ale takové je play off, musíme hrát trpělivě.

Od derby se čekalo, že bude vyhrocené, přesto faulů není mnoho. Čím si to vysvětluješ?

Hra je tvrdá, ale fér. Rozhodčí také nechtějí pískat zbytečně navíc, což je možná dobře. Nechávají častěji hru v poměru pět na pět. Uvidíme, jak to bude dál, ale zatím se každý snaží hrát čistě, ať má co nejméně oslabení.

Po vyostřenějším souboji s Ruslanem Pedanem jsi byl jedním z mála vyloučených hráčů. Padla peprnější slova?

Ale ne. Zahráli jsme si do těla a pak vznikla malinká šarvátka, ale to k hokeji patří. Rozhodčí nás uklidnil, dal nám po dvou trestných minutách a nic víc k tomu nemám.

Gól na 1:1 jste dostali po nešťastném odraze. Co bylo v té chvíli pro vás důležité?

Museli jsme se nastavit v hlavách na výkon, který jsme do té doby předváděli. Hráli jsme dobře. Gól nás docela dostal, protože, jak říkáš, byl to nešťastný odraz od plexi. Je ho škoda, Káca by měl jinak určitě druhou nulu. Já jsem rád, že tým nešel dolů, psychicky to zvládnul a hned dal vítězný gól.

Může být taková branka rozhodující pro celou sérii?

Určitě ano, ale uvidíme, jaký bude třetí a čtvrtý zápas. Gól na 2:1 nám ale určitě pomohl a týmově nás zvedl.

S čím tedy do Ostravy pojedete?

Nadále musíme hrát zodpovědně zezadu, snažit se co nejméně faulovat, hrát pět na pět, čekat na nějakou přesilovku a třeba v ní udeřit soupeře.