Hrdina Kacetl: Zvládli jsme to jako tým

28.04.2023 · Redakce, foto: Lukáš Filipec
Fantom třineckého brankoviště v zápase číslo šest pustil Hradeckým jediný gól, držel celý zápas akcie Ocelářů nad vodou a pomohl uzavřít finálovou sérii. Po zápase jsme se zeptali na bezprostřední dojmy.

Jaké jsou hlavní pocity?

Hlavně neskutečná úleva, ale ohromná radost, protože to bylo náročné, dlouhé a jsem rád, že po takovém dramatu ve třetí třetině jsme to zvládli a mohl jsem si užít aspoň dvě minuty klidu, když jsme konečně vedli o dva góly.

Cos říkal tomu vyrovnání? Co ti proběhlo hlavou?

No nic, že jedeme dál. Dali gól, ale nic se nestalo, protože kurňa máme výborný tým a myslel jsem, že ten další gól dáme my.

Jaké to bylo, když Hradec snížil sérii na 2:3?

Z jednoho hlediska to bylo nepříjemné, protože dvakrát vyhráli. Ale z druhého hlediska pořád jsme vedli 3:2 ve finálové sérii. Takže to byla paráda a od toho jsme se museli my odpíchnout. My jsme věděli, že ten tým máme, a i když některé zápasy třeba nebyly ideální od nás, tak jsme věděli, že tady necháme všechno, lidi nás poženou. A stalo se – je to tam!

Byla tahle cesta z předkola nejtěžší cesta za titulem?

Bylo to hodně těžké, dostali jsme dva nejtěžší soupeře, kteří aspirovali na titul. Někdo může říct, že Hradec byl podceňovaný, ale hráli výborně. Nesložili zbraně za stavu 3:0 a patří jim obrovský kredit, protože ty zápasy byly vyrovnané do posledních minut a rozhodovaly maličkosti a detaily.

Je to zadostiučinění, že se vám nevěřilo tolik jako v jiných sezónách?

Můžeme skončit jinde než v první čtyřce, ale pro titul se dá dojít z každého místa. Základní část je jedna část sezóny a play off jiná.

Myslíš, že tohle bylo tak nějak víc o tobě tohle play off?

Děkuju, ale ne. Vždycky jsme to zvládli jako tým. První, druhý nebo třetí rok nebo předtím ještě, vždycky je to tým. Nikdo by to nezvládl sám, vždycky jsme to zvládli jako tým.

Čtyři tituly za sebou – co k tomu dodat?

Organizace čtyři, já tři. Je tady vítězná mentalita, máme zkušenosti, víme, jak hrát play off. Potvrdilo se to proti silným týmům, uhráli jsme to se štěstím a zkušeně. Ten tým je perfektní a chtěl bych smeknout před všema, co se na tom podíleli.