Hrňa: Takhle už ne! Nepomohli jsme si přesilovkami, ale finále pokračuje

19.04.2022 · Adam Sušovský
První porážka v play off přišla až ve finále, třinečtí Oceláři v odvetě na domácím ledě podlehli Spartě 1:2 a série o zlato je srovnaná. Zdravě naštvaný a upřímně kritický k výkonu byl útočník Erik Hrňa. Autor jediné třinecké trefy doufá, že v Praze budou zápasy vypadat úplně jinak.

Eriku, poprvé v letošní sezoně Oceláři v play off odcházejí poraženi. Jak bys zhodnotil dnešní druhé finále se Spartou?

První třetina jakš takš, druhá šílená... Třetí třetinu jsme se s tím snažili něco udělat, ale už bylo pozdě.

Šílená v čem?

Nepamatuju, kdy jsme druhou třetinu sehráli tak špatně. Ještě když máme střídačku u útočného pásma a můžeme si pomoct. Nedostávali jsme se do šancí, prostě to nebylo dobré...

Do toho jste hráli přesilové hry a i v nich hrozil spíše soupeř,  že?

Jo, jo. Místo toho, abychom si přesilovkama pomohli, tak jsme dali soupeři možnost v ních málem rozhodnout zápas.

Šance přišly až ve třetí třetině...

Pozdě. Musíme hrát celý zápas, ne až třetí tetinu nebo posledních deset minut.

V závěru jsi dal gól na 1:2, máš tedy za to, že přišel pozdě?

Šance tam ještě byla, ale... Mylsím, že rozhodla druhá třetina. Tam jsme měli dát gól z jedné z přesilovek, nebo alespoň neinkasovat. Sparta dneska pálila puky po mantinelech, udělala nám to těžké. Za stavu 2:0 už se jim hrálo lépe.

Nehonila se vám hlavou Boleslav?

Nakoplo  nás to, chtěli jsme srovnat, ale času už bylo asi hodně málo...

Série se přesune do Prahy za dva dny, jak těžké bude první porážku v sezoně vstřebat?

Na tenhle zápas myslíme do půlnoci, pak ho hážeme na hlavu. Mrkneme na video, poučíme se z chyb a další zápasy od nás budou úplně jiné. Nikdo od nás asi nemohl čekat, že zase někoho přejedeme 4:0. Je to finále, bojovat se bude do posledního zápasu. Ale důležité je hrát náš hokej, tak jako v prvním zápase.