Hudáček: Jsem rád, že můžu týmu pomoct góly

17.10.2022 · Adam Sušovský
Začal dávat góly a Oceláři začali vítězit. Spolu s výsledkovým vzestupem týmu se zvedají i jeho individuality, útočník Libor Hudáček není výjimkou. V posledním týdnu se trefil třikrát, naposledy v extraligovém superšlágru proti Spartě. A i díky němu Třinec reprízu jarního finále zvládl.

Byla to zdánlivě nenápadná akce. Po dvou dobrých střídáních Sparty, která bušila do obrany Ocelářů a toužila odskočit do dvoubrankového vedení, ujel domácí tým do brejku a Libor Hudáček ho zakončil mistrovsky: Nádhernou a nechytatelnou ránou k pravé tyčce. Bylo to 2:2, ve WERK ARENĚ se začal rodit velký obrat!

"Jsem rád, že můžu týmu pomáhat svými góly. Doufám, že už to tak půjde dál," řekl po utkání klubové redakci Hudáček, kterého fanoušci i hokejoví experti pasují mezi ofenzivní lídry týmu. A Hudáček po pomalejším rozjezdu celého týmu do sezony začíná tuhle pověst potvrzovat.

Gólově se v posledním týdnu prosadil proti Litvínovu, Davosu a v neděli i proti Spartě. Navrch přidal i pár asistencí a stejně jako přibývají body i jemu, naskakují body do tabulky také Ocelářům, kteří se pomalu tlačí vzhůru. Tři extraligové výhry v řadě atmosféru v kabině výrazně nakoply.

"Každý z nás chce vyhrávat a teď se nám to daří. V kabině i na hokejkách je lepší pohoda. Děláme všechno pro to, abychom zápasy vyhrávali. Prolomili jsme to (smůlu na začátku sezony) a musíme se toho držet, tahat to pověstné lano dál, dokud to půjde," říká Hudáček.

Slovenský centr promluvil také o atmosféře zápasu, v neděli se vůbec poprvé v sezoně utkali poslední finalisté extraligy. A na ledě to bylo znát. "Kluci na finále vzpomínali, z mého pohledu jsou zápasy se Spartou derby. Je to trošku jiný zápas než proti ostatním soupeřům. Na ledě byly nějaké bitky, více hitů, více zblokovaných střel. Zkrátka to byl vyhecovaný zápas, to k tomu patří."

Celý rozhovor s Liborem Hudáčkem si můžete pustit také v přiloženém videu.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary