Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jakub Jeřábek: Vize klubu i vítězná mentalita jsou nejdůležitější

06.06.2022 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři vítají v kádru další posilu, ve WERK ARENĚ se na dnešním srazu týmu hlásil i dlouholetý český reprezentant a člen týmu šampionů Stanley Cupu z Washingtonu. Jakub Jeřábek (31) přichází vyztužit defenzivní řady: „Chtěl jsem do Třince i díky jeho auře vítězů,“ říká.

Trenérské duo i sportovní vedení klubu si mohou odškrtnout další přestupní cíl letošního léta, Oceláři do svého kádru získali velice zkušeného obránce, navíc s vítěznou mentalitou. Po šesti letech v nejlepších zahraničních soutěžích se do extraligy v třineckém dresu vrátí plzeňský odchovanec Jakub Jeřábek. 

„Můj přestup do Třince vznikl zájmem obou stran. Cítil jsem, že komunikace s vedením klubu byla nejlepší, cítil jsem největší zájem a bylo to z mého pohledu snadné rozhodnutí,“ líčí Jeřábek. 

Kouč Zdeněk Moták tak do svého týmu získal ofenzivně laděného beka, který v minulých sezonách pravidelně atakoval hranici třiceti kanadských bodů. Ať už v Plzni, se kterou v roce 2013 slavil mistrovský titul, nebo později v KHL v dresu Podolsku, kde si vysloužil nádherné angažmá v NHL. 

V sezoně 2017/18 byl Jakub Jeřábek po výměně z Montrealu součástí vítězného týmu Washingtonu. V play off, na jehož konci se Capitals radovali ze Stanley Cupu, naskočil do dvou zápasů. A připsal si i jeden kanadský bod. 

„Tak snad jsem i tam poznal, co je potřeba k vítězství,“ usmívá se Jeřábek před další kariérní výzvou. „Vím o ambicích Třinec, konec konců ty souvisí i s celou aurou okolo klubu. Vím, že střídačka i kabina tady žijou pro úspěchy a já věřím, že do tohoto vítězného kolektivu co nejrychleji zapadnu,“ říká. 

Jeřábek v minulém roce působil ve Spartaku Moskva a reprezentoval Českou republiku na olympiádě v Číně, v reprezentačním dresu zažil i další dvě mistrovství světa. 

„Teď jsem ale v Třinci, líbí se mi vize klubu, udělal na mě dojem trenér. Hlavně jsem ale od spousty kluků slyšel, jaké je tady zázemí. A vím, že i pro rodinu jsou podmínky v okolí a Beskydech ideální. A rozhodně se těším i na návrat do extraligy, po šesti letech v zahraničí k ní mám velký respekt. Extraliga má svou kvalitu,“ říká. 

„Během těch šesti let v zahraničí jsem toho hodně zažil a doufám že mě zlepšily, i jako hokejistu k lepšímu. Vracím se do Česka jako zkušenější a klidnější hráč, kterému jde o týmový úspěch,“ hlásí odhodlaně nová třinecká posila. 

Jeřábek se v Třinci hlásil poprvé v pondělí ráno, prohlídl si zázemí klubu a seznámil se s novými spoluhráči. „Absolvuju s týmem soustředění, jinak se budu dál připravovat stejně jako ostatní kluci individuálně, pravděpodobně doma v Plzni. Už se ale těším na led, až nová sezona začne,“ říká Jeřábek. 

Ten má za sebou krásný víkend. Nejprve se dohodl na smlouvě s Oceláři on sám, další radost do rodiny přinesla jeho sestra Markéta, hvězda světové ženské házené. Česká reprezentantka v neděli v Budapešti, i před zraky třineckého obránce Jakuba, vyhrála Ligu mistrů. A byla vyhlášená dokonce nejužitečnější hráčkou Final four. 

„Byl jsem přímo na zápase, měl jsem štěstí si to vychutnat na živo. Byl to fantastický zážitek, Markéta byla ve všech zápasech výborná a góly vyčnívala. Tajně jsem doufal, že by cenu MVP mohla získat a když při vyhlášení pořadatelé řekli její jméno, měl jsem husí kůži a mráz po zádech. Pro celou naší rodinu to byly obrovsky krásné emoce,“ říká Jeřábek. A přeje si, aby stejnou radost dopřával sestře i fanouškům také v třineckém dresu.