Jakub Matyáš: Udělám všechno pro to, abych se dostal do áčka

17.02.2018 · Martina Sikorová
Ve Švýcarsku je s Oceláři také obránce Jakub Matyáš. Třiadvacetiletý bek po většinu letošní sezóny nastupoval ve WSM lize za partnerský Frýdek-Místek a nyní dostal příležitost v extraligovém Áčku. Jak mladý obránce hodnotil zápas proti ruskému Metallurgu Magnitogorsk?

Jak jsi viděl dnešní utkání proti Metallurgu

Myslím, že to byl dobrý zápas. Magnitogorsku jsme byli rovnocenným soupeřem, v určitých pasážích jsme je i přehrávali a měli jsme více ze hry. Bohužel oni byli produktivnější, což se nakonec ukázalo jako zásadní.

Z WSM ligy rovnou proti týmům z KHL. Jak velký to byl pro tebe skok?

Skok je to veliký, jsou tady velmi kvalitní týmy, ať už z KHL, což je po NHL druhá nejlepší liga na světě a je to pro mě velká zkušenost, ať už do budoucna nebo pro porovnání, jak jsem na tom. Dostal jsem šanci, snažím se jí využít. Jsem maximálně vděčný, že tady můžu být.

A jak na tom teda jsi?

Myslím si, že to není úplně špatné, samozřejmě tam jsou ale rezervy. Vždycky je na čem pracovat, takže neusnout na vavřínech a pracovat dál.

Na co sis musel dávat největší pozor v konfrontaci s vítězem Kontinentální hokejové ligy z předminulé sezony?

Neřekl bych, že je třeba dávat pozor na něco konkrétního. Hráči jsou ale kvalitnější, takže je třeba si je lépe najíždět a všechno dělat precizněji, rychleji.

V Třinci jsi už poměrně dlouho, jenže od vicemistrovské sezony ses do extraligového áčka neprosadil. Jak tedy vnímáš šanci v podobě nominace na tento turnaj?

Jsem vždycky rád, když tady můžu být. Snažím se pracovat, kariéru mi zbrzdila zranění a v poslední době i nemoc, ale já se nevzdávám a určitě se chci probojovat do Áčka a udělám proto všechno.

Co čekáš od závěrečného zápasu turnaje proti Davosu?

Čekám kvalitní zápas. Domácí se budou chtít ukázat před fanoušky, takže to určitě bude super zápas a my musíme podat ještě lepší výkon než dnes.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice