Jakub Michálek po výhře nad NAHL: Rozhodl výkon našeho gólmana

29.08.2019 · Martina Sikorová
Ve třetím utkání Světového poháru se třinečtí junioři dočkali první výhry, přesto však po zápase převládalo v kabině zklamání. Mladí Oceláři totiž proti NAHL neudrželi tříbrankový náskok a dva inkasované góly nakonec rozhodly o tom, že si svěřenci trenéra Jiřího Juříka v Soči zahrají pouze o sedmé místo. Utkání proti výběru nižší americké juniorské ligy pro klubový web hodnotil autor vítězné branky, obránce Jakub Michálek.

Jak utkání proti výběru americké NAHL hodnotíš a co podle tebe rozhodlo?

Utkání hodnotíme asi všichni negativně. Sice se nám podařilo vyhrát, ale kdybychom udrželi třígólový náskok, tak hrajeme o páté místo a ne o posledního fleka. Jinak si myslím, že rozhodl výkon našeho gólmana, který pochytal hodně šancí.

První dva puky poslali do sítě mladí Američané, obě trefy ale byly pro svou neregulérnost neuznány. Věděli jste hned, že v obou případech rozhodčí po kontrole u videa rozpaží?

U prvního jsme si byli všichni jisti, že puk neprošel za čáru. My, co jsme byli na ledě, jsme puk drželi zuby nehty před čarou. U toho druhého už jsme si tak jisti nebyli. Nevěděli jsme, kde puk byl, naštěstí to rozhodčí neuznal.

Postupem času jste si vypracovali třígólový náskok a poslední gól padl právě z tvé hole. I tady se ke slovu dostalo video a po minutě hry se zkoumala střela, která původně vypadala pouze jako nastřelená tyč. Jak celá situace vypadala z tvého pohledu?

Já hlavně ani nevěděl, jestli jsem ten gól dal, jelikož hra minutu nebo dokonce déle pokračovala. Kluci už se radovali, já jen slyšel zvuk tyčky a pokračoval jsem ve hře.

Pár minut před koncem jste tedy vedli už 3:0, výběr NAHL se ale stačil dotáhnout na rozdíl jediné přesné trefy. K čemu došlo?

Američané dali oba góly z důrazu do branky. My si na to celý zápas dávali pozor, ale posledních 5 minut zápasu jsme přestali hrát naši hru a nakonec jsme se třepali, abychom to vedení vůbec udrželi.

Teď máte před sebou jen pár hodin odpočinku a odpoledne nastoupíte v souboji o sedmé místo proti švýcarskému Davosu. S čím do zápasu půjdete a co od soupeře očekáváš?

Bohužel je to o 7. - 8. místo, takhle jsme určitě dopadnout nechtěli. Davos známe z minulého roku, kdy jsme ho dokázali porazit. Budou brusliví a budou hrát do těla. Pokud budeme hrát to, co máme celých 60 minut, určitě vyhrajeme.

Hodnocení trenéra Jiřího Juříka

Náš výkon má stoupající tendenci a dnes byl podpořen výborným výkonem brankáře. Jsme rádi, že naši hráči si v zápase byli rovni se soupeřem v odolnosti a také v důrazu v osobních soubojích. Soupeře jsme dokázali po technické i taktické stránce přehrát.