Jakub Orsava: První místo je zatím fajn, ale play-off je nová soutěž

27.01.2015 · Martin Stebel
Úterní konfrontace mezi prvním a druhým týmem soutěže zřetelně ukázala, že letošní dominance Ocelářů není z kategorie náhodných. Domácí podstatnou část střetnutí diktovali tempo hry a po vítězství svému rivalovi v tabulce znovu odskočili na vyšší rozdíl. Autor vítězné trefy JAKUB ORSAVA zaznamenal už sedmnáctý zásah aktuální sezony.

Severočeši sice vstoupili do utkání aktivně, jenže znovu platilo klasické otřepané klišé "nedáš-dostaneš". Tomáš Plíhal v páté minutě jen tak ležérně bekhendem nahodil kotouč ze středního pásma. K údivu všech přítomných litvínovský mladíček Soukup máchl lapačkou do prázdna a inkasoval gól, jenž si rozhodně "za rámeček nedá" a na který by zřejmě bleskurychle rád zapomněl: "První gól určitě ovlivnil další vývoj, na psychiku to není dobré, ale stále to byl jen těsný rozdíl. Trochu mě překvapilo, že nepřicestovala jejich golmanská jednička. Nevím, jaký byl důvod, jestli je zraněný. Přiznávám, že z Francouze jsem měl trošku obavy, protože je šikovný, ale Litvínov nasadil mladého gólmana, kterého vůbec neznám."

Další trefa domácího celku se zrodila v prostředním dějství. Akci předcházel téměř basketbalový výskok našeho respondenta, který před modrou čárou duchapřítomně uhájil útočné pásmo a založil tak gólovou situaci: "Trošku jsem si povyskočil, abych to zachytil (směje se). Potom jsem se soustředil, abych puk rychle pustil na led, nechtěl jsem totiž inkasovat dvě minuty. Nahrál jsem mezi kruhy Kesonovi (David Nosek - pozn. red.), ten pohotově vystřelil, ale puk se zase rychle vrátil ke mně. Zakončoval jsem skoro do prázdné," barvitě líčí moment ze třiadvacáté minuty.

Deset kol před závěrem základní části se Oceláři přiblížili magické hranici sto bodů. Nejbližším pronásledovatelům se tak vzdálili na rozdíl čtrnácti bodů, což už Slezanům dává poměrně solidní naději na eventuální zisk prezidentské trofeje: "Bude to znít jako fráze, ale nedíváme se moc dopředu, koncentrujeme se vždy jen na nejbližší utkání. Teď nás zajímá, jak zvládneme derby ve Vítkovicích, pak v neděli doma proti Liberci. Je jasné, že v této fázi sezony už chceme udržet první místo, které je fajn, ale v play-off začne nová soutěž," uvědomuje si správně 23letý rychlonohý křídelník.

Bilance Ocelářů z prosince a ledna opravdu musí vyvolat hluboký respekt a zasloužený obdiv. Z posledních šestnácti zápasů mají hned patnáct výher a to navzdory skutečnosti, že v třineckém kádru z nejrůznějších příčin stále chybí několik stabilních opor: "Těšíme se na kluky, kteří jsou teď zranění, snad se brzy uzdraví a určitě nám pomohou. V plné sestavě věřím, že sezona bude dlouhá a dotáhneme to daleko. Dnes jsme Litvínovu v tabulce zase odskočili, můžeme být trochu klidnější. Blíží se repre přestávka a už se budeme pomalu chystat na play-off, kde se musí naplno ukázat naše pravá síla."

Dnes v 17:00 | Muži