Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jakub Štěpánek: Bodů z Boleslavi si ohromně ceníme!

22.01.2020 · Martin Stebel
Na tohoto chlapíka je opravdu spolehnutí! V Mladé Boleslavi si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl, čelil více než třiceti střelám soupeře. Gólman JAKUB ŠTĚPÁNEK výraznou měrou přispěl k tříbodovému triumfu a při zápasovém hodnocení jednoznačně zdůraznil přínos svých spoluhráčů: "Kluci to odmakali, hodně střel zablokovali, patří jim poděkování!"

Třetí vítězství v řadě se nerodilo vůbec snadno, že?

Byl to hrozně náročný zápas. Navíc jsme si závěr zkomplikovali čtyřminutovým oslabením, domácí ještě zkusili hru bez gólmana, tudíž byli prakticky šest minut u nás v pásmu. Nebylo to jednoduché, ale kluci bojovali, hodně střel zablokovali, za což jim děkuji. Střely, které prošly, naštěstí mířily do míst, ve kterých jsem se pohyboval. Ubojovali jsme to, jsou to super tři body.

Akcentuješ přínos týmu, ale tvoje zákroky byly mnohdy fantastické...

Nechci hodnotit sám sebe, to nedělám, to není můj styl. Před brankou byl obrovský přetlak, ale něco jsem chytil. Škoda toho, že jsme soupeřům umožnili skórovat, zápas se mohl vyvíjet klidněji. Bereme ale tři body, to je pro nás teď nejdůležitější.

Za svá záda jsi pustil jediný kotouč. Dalo se tomu zabránit?

Při inkasovaném gólu jsem toho moc neviděl, nemohl jsem v té houštině těl puk najít. Pouze jsem tušil, že bek vystřelí, proto jsem jen klekl a čekal, co se stane.

Do konce základní části ještě zbývá spousta kol, ale hrálo se o průběžné čtvrté místo, které garantuje start čtvrtfinále na domácím ledě...

Souhlasím. Tyhle body jsou v tomto kontextu velmi cenné, protože jsme sousedi v tabulce a věděli jsme, že Bolka poslední zápasy vyhrávala, měla nějakou bodovou šňůru. Těchto bodů si ohromně ceníme.

Podle čerstvé dohody budeš s Oceláři spolupracovat minimálně do konce aktuálního ročníku. Jak jsi v této organizaci spokojený?

V Třinci se zatím cítím velmi dobře. Je to opravdu špičková organizace, je tam o nás postaráno na nejvyšší úrovni. Díky podmínkám cítíme sportovní tlak na výkony a výsledky, ale to je logické a správné. Jsem rád, že body teď docela pravidelně sbíráme. Uvidíme, jak to půjde dál. Nejdůležitější bude stejně play-off.

Foto: Jan Pavlíček