Jaký je mládežnický hokej v Kanadě, Švédsku a Finsku?

27.07.2018 · Jakub Mikulík
Ve čtvrtek 26. července proběhla v tiskovém centru WERK ARENY beseda pro dorostence Ocelářů s odchovanci klubu a rodilými Třinečáky Janem Hladonikem, Davidem Ciencialou a Lukášem Jaškem.

Jan Hladonik si minulou sezónu prošel hlavní juniorskou soutěží v kanadském Quebecu, David Cienciala působil dva roky ve Finsku a Lukáš Jašek má zkušenosti dokonce se dvěma zeměmi a to se Švédskem a Kanadou, kde nyní hraje za tým Utica Comets (AHL).

Všichni tři hokejisté se shodli na tom, že největší rozdíl nebyl v kvalitě tréninků, zázemí, či stravy, ale právě v přístupu spoluhráčů, kteří do tréninků dávali opravdových 100%. “Když jsme ve Finsku běhávali 30-ti minutový výklus, nikdo z kluků si nedovolil zkrátit trasu nebo jít pěšky. V tréninku na ledě to bylo stejné. Souboje u mantinelu jsme hráli pokaždé naplno, stejně jako všechna ostatní cvičení. Navíc Fini pili jen vodu a čisté mléko. Kolu s čokoládou si vůbec nedovolili. Právě přístup spoluhráčů mi nejvíce otevřel oči.” Podělil se s dorostenci ocelářské mládeže David Cienciala.

“Kluci jsou poctiví, ani do posilovny s námi trenér nechodil a každý si odjel tréninkovou jednotku sám” přidává se Jan Hladoník.

Poctivost spoluhráčů potvrdil i Lukáš Jašek, který navíc upozornil na význam nasazení opravdu celého týmu. “Když nemaká jeden, má to vliv na ostatní.”

Dále padly otázky na téma stravy, studia, jazykové bariéry, ubytování a mnoho dalších. “Věřím, že naše beseda dorostencům pomohla a určitě budeme podobné schůze znova opakovat,” hodnotí průběh akce hlavní trenér dorostu René Mucha.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno